Beck - Morning Phase

akurnik.cz / Beck - Morning Phase
26.02.2014 / Doporučujeme / Lukáš KrulaPředstavovat v alternativním kurníku Becka je asi zbytečný. Zbytečný, jak vykládat kámošovi, že pudete večer jen na jedno. Beck je velký sousto a já nebudu dneska moc psát, ale spíš chci upozornit – že Beck je zpět. Šest let. Šest let. Šest let to trvalo. Ale je to tady. Nový album Morning Phase je venku. Čekal jsem nějakou podivnou a provokující potřeštěnost. Á vono hovno. Tahle dvanácta deska v pořadí obsahuje 13 „pecek“ – snad jen Country Down mi trochu (možná vtipně) nesedí. Pár dní jsem tuhle desku míjel a dělal, že neexistuje. Nechtěl jsem být Beckem zklamán. Dneska mi to už nevyšlo a Morning Phase s mírnou nervozitou pouštím. Žádná taškařice. Výbornej zvuk a čitelnost nástrojů a zpěvu. U kytary slyšíte každou strunu. Dokonale profesionální. Ničeho není zbytečně moc. Ničeho není málo. 

"Desku chápu jako návrat k velkým harmoniím a ryzímu písničkářství. Přineslo mi to spoustu emocí" Beck

A já osobně jsem za to rád. Úplně si nepochutnávám na věcech jako je hit Loser nebo album Guero, který je samozřejmě i tak naprosto skvělý. Elektrický věci zkrátka tolik nevyhledávám. Beck se do mě chcanechca navalil především albem Sea Change. A Morning Phase na něj přeparádně navazuje. Možná je snad ještě pevnější v kramflecích. Ta folková melancholie. Ten klid. Morning Phase funguje jako nohy v lavoru s horkou vodou nebo špázlové v kleci jatí. Kytary a zvonkohry. Jen vzít zlatýho retrívra a vypadnout k řece, na louku nebo do lesa. Házet mu klacek a mít utěšenou náladu. Od Becka jsem tuhle atmosféru už nečekal. Někdo bude možná trochu nasranej, ale já to rozhodně nejsem. Komentářevko

2014-09-29 19:54:14

Jasná zpráva, to mám rád.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.