Kuchař Kittchen

akurnik.cz / Kuchař Kittchen
11.08.2015 / Doporučujeme / Lukáš KrulaPseudonym Kuchař Kittchen si uvařil Jakub König, který je mimo jiné českým blogerem, textařem, autorem komiksů a frontmanem skupiny Obří broskev. Jako Kittchen sbírá jedno ocenění kritiků za druhým. Upozornil na sebe již svým debutovým lo-fi popovým albem Menu, které mu vyneslo nominaci na objev roku v cenách Vinyla. Druhá deska Radio působí dotaženěji a graduje tak jeho úspěšný příchod na českou hudební scénu. Industriální folk, prvky elektroniky a vypravěčská schopnost vám navodí depresivní a ironickou notu, která má v sobě ovšem přiměřenou dávku optimismu. To dělá Kittchena velice dobře uchopitelným a zajímavým. 

Všechny alba (včetně toho posledního – Kontakt) si můžete stáhnout na jeho webových stránkách www.kittchen.cz. Z jeho desek je cítit lehký závan Umakartu a Tomáše Neuwertha (který s ním úzce spolupracuje) – hmatatelné je to například v písni EXIT, kde je refrén „Někam na sever, třeba to tam bude lepší“. Pokud máte rádi Umakart – Kittchen Vás odzbrojí ještě mnohem rychleji. Texty Kuchaře Kittchena působí jako kladívka tepající do strun vašich citů. Mollový songy a ponurá atmosféra jim navíc dodává tu správnou plíseň. Je to intimní, ale občas i energické – například Atomová nevěsta na posledním albu Kontakt (lehce připomíná Radiohead).

Zkuste to, je to zadarmo.Komentářeágnes

2015-08-11 19:29:32

mám ji na cd

vko

2015-09-15 20:37:40

Tak jsem to zkusil, na bandzone má profil http://bandzone.cz/kittchen a není to vůbec špatný.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.