MIDI LIDI - Give Masterpiece a Chance!

akurnik.cz / MIDI LIDI - Give Masterpiece a Chance!
21.06.2016 / Doporučujeme / Lukáš KrulaElektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roce 2006 na troskách seskupení Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek ve složení Petr Marek (zpěv, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (zpěv, elektronika, klávesy, saxofon), Prokop Holoubek (zpěv, bicí, klávesy, klarinet, kytara) a vizuální umělci Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Jiří Havlíček a Jan Šrámek. Midi Lidi jsou známí tím, že rádi a často koncertují, odehráli mnoho koncertů v ČR a na Slovensku, ale i v Polsku, Rusku, Anglii, Německu, Španělsku či Chorvatsku. Většinou s ostudou. V Čechách a na Slovensku už patří ke stálicím velkých festivalů. Zároveň vystupují i jako DJ's - Prokop s Tomášem jako TOMINO A MYSLIVEC, Petr s Johanou Švarcovou (KAZETY) jako DISJOCKEJOVÉ. Členové kapely jsou svojí další činností široce rozkročeni mezi nejrůznější umělecké obory a na české scéně jsou jednotlivě známí i jako filmoví tvůrci, herci, divadelníci, promotéři, vizuální umělci či grafici. 

Nyní kapela přichází již se čtvrtým albem v pořadí, který vychází pod hlavičkou Bumbum Satori a vydavatelstvím X Production. Hostují na něm Roman Holý, Mardoša, dětská kapela Kaťka a Baťka a další. Obsahuje dvanáct písní, vinyl má ještě dvě bonusové navíc. Album nese „marketingový“ název „Give Masterpiece A Chance!“. A taky s sebou nese letní prázdninovou náladu.

„Naše optimistická deska až na dvě písničky v textech pojednává o přepracovanejch hrdinech, co si řeknou, že na to už kašlou, udělají si čas na život a začnou žít. Mně samotnému se pak nejlíp odpočívá právě u vody,” říká Marek.

Na první poslech kvituji, že se na desce objevuje více živých nástrojů. Frekvence mačkání čudlíků se tím pádem dostala do stravitelnější podoby. Tento fakt je možná způsoben i tím, že album mělo být původně temné introvertní elektronické a s minimem zpěvu, ale vznikl přesný opak. Tak jej aspoň popsal v tiskové zprávě Prokop Holoubek.

„Největší překvapení bylo, když jsme až po dokončení celé desky zjistili, že na ní nejsou vůbec žádné refrény! A přitom je plná hitů,“ dodal Kelar.

Na co jsem se osobně z nového alba těšil nejvíc, to byly verše Petra Marka. Už při poslechu písně „Koupaliště tajemné“ se dostavuje první rýmové uspokojení: „Potěší tě jedna věc: Že už nejsi neplavec“. Že mají jednotlivé písně i svoje příběhy, jak začínám chápat hned u té třetí v řadě „Pokec s tátou“, je poměrně překvapivé. Ony snad dokonce nesou i nějaké poselství, které je ovšem podáváno v obalu hravosti a přímočarosti - jako zabalený bonbon.

„Ať až si převineme; Film života / to DVD nazpátek; Ať se dá na to koukat; Ať se dá smát; Tak už si ukliďme; Ten duševní bordýlek; Vezmeme Lux; A budeme sát„.

Ač to zní v případě Petra Marka a kapely Midi Lidi opravdu zvláštně – album je zkrátka dospělejší než ty předchozí. Břitva vtipu zůstává ale neotupená. Album nás atmosférou přenese na podivnou letní diskotéku plnou intelektuálů. Diskotéku pořádanou u táborového ohně na vodáckém výletě, kde si každý z účastníků plavby čistí svoji duši. Skočné rytmy střídají „funkové“ pasáže a melancholické brumenda. Album bývá v recenzích často přirovnáváno k optimistické náladě kapely Vltava nebo lehce nahořklé chuti textů Mňágy a Žďorp. Já si naopak myslím, že je na české scéně skutečným originálem, kterému je potřeba dát šanci!

Foto: Johana Novotná
Komentářevko

2016-06-21 16:41:36

na šramlfestu jsem se za břicho popadal, Marek je můj milenec

Russelllex

2019-01-10 12:23:56

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器 https://mic-shop.com/

Michaelheisp

2019-01-10 21:50:42

台北市 萬華 禾云室內設計 http://interior-plan.com/

HerbertTar

2019-01-12 04:01:47

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器 https://mic-shop.com/

JosephAnisk

2019-01-19 00:29:56

【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器 https://mic-shop.com/

Edwarddex

2019-02-03 16:30:58

Hi,Scene FLAC music club, Djs mp3 private ftp server. Music/Albums/Trance/Dance/House/Electro http://0daymusic.org Best Regards, Tom

bubsphysfub

2019-03-15 20:42:02

[url=http://www.pandorasoldes-2019.fr]bijoux pandora[/url] [url=http://www.pandorabijoux2019.fr]pandora soldes 2019[/url] [url=http://www.pandora-akce.cz]pandora akce[/url] [url=http://www.yeezyboostus.us]yeezys[/url] [url=http://www.yeezyboostufficiale.com]yeezy[/url] [url=http://www.yeezy-boost-350.fr]adidas yeezy[/url] [url=http://www.yeezy--boost.fr]yeezy boost[/url] [url=http://www.yeezy-350.cz]yeezy boost 350[/url] [url=http://www.anellipandorasitoufficiale.com]pandora 70 di sconto[/url] [url=http://www.pandorajewelrycharmsus.us]pandora rings[/url] [url=http://www.hogansito-ufficialeonline.com]hogan outlet online[/url] [url=http://www.jewelrypandoracanada.ca]pandora canada[/url] [url=http://www.yeezysus.us]yeezy boost[/url] [url=http://www.sperkypandoraakce.cz]拧perky pandora[/url] [url=http://www.botyadidasyeezy.cz]adidas yeezy[/url] 锘縖url=http://www.canada-pandora.ca]pandora canada[/url] [url=http://www.yeezysitoufficiale.com]adidas yeezy[/url] [url=http://www.pandorabraceletus.us]pandora charms[/url] [url=http://www.pandorasitoufficialeonline.com]anelli pandora[/url] [url=http://www.hogansitoufficialeoutletonline.com]hogan[/url]

PatrickAmasp

2019-04-05 06:52:19

Water pistols and paint guns are banned at Umpqua Community College. https://t.co/5B2Vg620r5 By Nikitta Foston [url=http://www.fefum.com/]Cheap Kobe Shoes 2019[/url] Price Her new book, “Unfinished Business,” takes a deeper look at how workplace culture affects both women and men trying to balance careers and family. [url=http://www.okcillini.com/cheap-air-jordans-12-retro-gym-redblack-p-5466.html]Cheap Jordan 12 Red[/url] [url=http://www.okcillini.com/nba-shoes-nike-lebron-16-white-multi-color-p-5516.html]Nike LeBron 16 Sale[/url] In Ramallah, Ghanem called the Joint List victory the “surprise story” of the election, and it was?the only reason that many Palestinians bothered to watch the political news at all. But that doesn’t mean it’s a game-changer. Many Arab Israelis, believing any political activity in the Knesset is doomed to fail, still boycott the elections and even the Joint List’s most ardent supporters are measured in their optimism. Even as he pledged to challenge the consensus of the election, leading Joint List MK Ahmad Tibi bemoaned a “disappointing” result in which the “extreme right-wing got the upper hand.” [url=http://www.jafvp.com/mens-cheap-nike-air-max-270-white-photo-blue-p-2936.html]Cheap Air Max 270[/url] [url=http://www.okcillini.com/cheap-air-jordans-4-iv-singles-day-fire-redsummit-whiteblack-p-5459.html]Cheap Air Jordans 4[/url]

bubsphysfub

2019-04-06 23:22:58

[url=http://www.yeezyboostufficiale.com]adidas yeezy[/url] [url=http://www.yeezybutters.us]yeezy boost 350 v2 butters[/url] 锘縖url=http://www.canada-pandora.ca]pandora charms[/url] [url=http://www.yeezyboostus.us]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.hogansito-ufficialeonline.com]hogan online saldi 70[/url] [url=http://www.yeezysus.us]adidas yeezy boost[/url] [url=http://www.yeezysesame.us.com]yeezy sesame[/url] [url=http://www.yeezyhyperspace.us]yeezy hyperspace[/url] [url=http://www.yeezy--boost.fr]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.yeezysitoufficiale.com]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.pandorasitoufficialeonline.com]bracciali pandora[/url] [url=http://www.pandorabijoux2019.fr]bijoux pandora[/url] [url=http://www.yeezyboost700.us.com]yeezy 700[/url] [url=http://www.yeezyboost500.us.com]yeezy 500 blush[/url] [url=http://www.botyadidasyeezy.cz]yeezy boty[/url] [url=http://www.yeezy500salt.us]adidas yeezy 500[/url] [url=http://www.anellipandorasitoufficiale.com]bracciali pandora[/url] [url=http://www.pandora-akce.cz]pandora[/url] [url=http://www.yeezyboost700.us]yeezy boost 700[/url] [url=http://www.pandorabraceletus.us]pandora jewelry official site[/url] [url=http://www.pandorasoldes-2019.fr]pandora soldes 2019[/url] [url=http://www.hogansitoufficialeoutletonline.com]scarpe hogan[/url] [url=http://www.yeezy-boost-350.fr]yeezy boost 350[/url] [url=http://www.yeezy-350.cz]boty adidas yeezy[/url] [url=http://www.yeezyclay.us]yeezy boost 350 v2 clay[/url] [url=http://www.pandorajewelrycharmsus.us]pandora jewelry[/url] [url=http://www.yeezystatic.us]yeezy static[/url] [url=http://www.yeezyhyperspace.us.com]yeezy hyperspace[/url] [url=http://www.yeezysesame.us]sesame yeezy[/url] [url=http://www.yeezystatic.us.com]yeezy boost 350 v2 static[/url] [url=http://www.jewelrypandoracanada.ca]pandora[/url] [url=http://www.sperkypandoraakce.cz]拧perky pandora[/url]

bubsphysfub

2019-04-25 13:29:47

[url=http://www.pandorajewelrycharmsus.us]pandora jewelry official site[/url] [url=http://www.yeezyboostufficiale.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.yeezyclay.us]yeezy clay[/url] [url=http://www.jewelrypandoracanada.ca]pandora canada[/url] [url=http://www.yeezysitoufficiale.com]yeezy boost[/url] [url=http://www.pandorasitoufficialeonline.com]pandora sito ufficiale[/url] [url=http://www.yeezybutters.us]yeezy 350 butters[/url] [url=http://www.yeezyboost700.us]yeezy 700 static[/url] [url=http://www.anellipandorasitoufficiale.com]pandora[/url] [url=http://www.yeezy-350.cz]yeezy[/url] [url=http://www.yeezy-boost-350.fr]yeezy boost 350[/url] [url=http://www.hogansito-ufficialeonline.com]scarpe hogan[/url] [url=http://www.sperkypandoraakce.cz]pandora[/url] [url=http://www.pandorabijoux2019.fr]bijoux pandora[/url] [url=http://www.yeezyhyperspace.us]yeezy boost 350 v2 hyperspace[/url] [url=http://www.yeezystatic.us]yeezy 350 static[/url] [url=http://www.hogansitoufficialeoutletonline.com]scarpe hogan[/url] 锘縖url=http://www.canada-pandora.ca]pandora canada[/url] [url=http://www.pandorabraceletus.us]pandora[/url] [url=http://www.yeezy500salt.us]yeezy 500 black[/url] [url=http://www.yeezyboost500.us.com]yeezy 500 utility black[/url] [url=http://www.yeezystatic.us.com]yeezy 350 static[/url] [url=http://www.pandorasoldes-2019.fr]bijoux pandora[/url] [url=http://www.yeezyboost700.us.com]yeezy 700 static[/url] [url=http://www.yeezyboostus.us]yeezys[/url] [url=http://www.botyadidasyeezy.cz]adidas yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.yeezy--boost.fr]yeezy boost[/url] [url=http://www.yeezysus.us]adidas yeezy boost[/url] [url=http://www.yeezyhyperspace.us.com]yeezy 350 hyperspace[/url] [url=http://www.yeezysesame.us]yeezy 350 sesame[/url] [url=http://www.pandora-akce.cz]pandora[/url] [url=http://www.yeezysesame.us.com]yeezy 350 sesame[/url]

bubsphysfub

2019-04-28 23:42:12

[url=http://www.yeezyboost700.us.com]yeezy 700 inertia[/url] [url=http://www.pandorajewelrycharmsus.us]pandora[/url] [url=http://www.pandorasoldes-2019.fr]pandora soldes 2019[/url] [url=http://www.yeezysesame.us]yeezy 350 sesame[/url] [url=http://www.yeezy500salt.us]yeezy 500 utility black[/url] [url=http://www.yeezyhyperspace.us]yeezy 350 hyperspace[/url] [url=http://www.yeezyboost500.us.com]yeezy 500 salt[/url] [url=http://www.jewelrypandoracanada.ca]pandora canada[/url] 锘縖url=http://www.canada-pandora.ca]pandora canada[/url] [url=http://www.pandorasitoufficialeonline.com]pandora 70 di sconto[/url] [url=http://www.pandora-akce.cz]pandora[/url] [url=http://www.yeezybutters.us]yeezy butters[/url] [url=http://www.yeezystatic.us]yeezy 350 static[/url] [url=http://www.yeezysitoufficiale.com]yeezy boost 350[/url] [url=http://www.hogansito-ufficialeonline.com]scarpe hogan[/url] [url=http://www.sperkypandoraakce.cz]拧perky pandora[/url] [url=http://www.yeezyboostus.us]yeezy shoes[/url] [url=http://www.yeezyhyperspace.us.com]yeezy 350 hyperspace[/url] [url=http://www.yeezyboostufficiale.com]yeezy boost 350[/url] [url=http://www.pandorabijoux2019.fr]pandora soldes 2019[/url] [url=http://www.yeezysus.us]yeezy boost 350[/url] [url=http://www.pandorabraceletus.us]pandora charms[/url] [url=http://www.yeezystatic.us.com]yeezy static reflective[/url] [url=http://www.yeezyboost700.us]yeezy 700 salt[/url] [url=http://www.yeezy-boost-350.fr]yeezy[/url] [url=http://www.yeezy-350.cz]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.yeezy--boost.fr]yeezy[/url] [url=http://www.anellipandorasitoufficiale.com]anelli pandora[/url] [url=http://www.hogansitoufficialeoutletonline.com]scarpe hogan[/url] [url=http://www.yeezysesame.us.com]yeezy boost 350 v2 sesame[/url] [url=http://www.botyadidasyeezy.cz]yeezy boost 350 v2[/url] [url=http://www.yeezyclay.us]yeezy 350 clay[/url]


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2018 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.