Mogwai (uk)


Datum:31.10.2017
Čas:20:00
Město:Praha
Klub:Roxy Prague
Adresa:Dlouhá 33
Odkaz:www
Post-rocková senzace přiveze nový repertoár

Skotští post-rockeři neusínají ani po dvou desítkách let na vavřínech. Po veleúspěšném soundtracku Atomic k seriálu BBC, pracuje čtveřice na deváté, prozatím bezejmenné řadovce a vyjíždí na turné, v rámci něhož zavítá do pražského klubu Roxy.

Od doby, kdy po Glasgow sami vylepovali plakáty na první koncerty, uběhlo dvaadvacet let. A i když jim označení post-rockerů nikdo neodpáře, sama kapela se po celou dobu snažila ze žánrové škatulky vymanit. Ve svých téměř bezvýhradně instrumentálních kusech nikdy neváhali experimentovat s možnostmi využití nástrojů a nových technologií, posluchače dokáží dodnes překvapovat i držet v napětí. Navíc bylo vždy jisté, že přes jistou ponurost skladeb má skotská formace značný smysl pro humor, což dokazuje v titulech svých kusů, či na sociálních sítích.
To vše činí z Mogwai jeden z nejzajímavějších britských undergroundových počinů, přestože Mogwai stojí za hudebním doprovodem i značně komerčních projektů. Jejich skladby zní ze seriálů Sex ve městě, Znovuzrozeni, filmu Fontána, dokumentu o fotbalistovi Zidanovi a nejnověji i v dokumentu Leonarda DiCapria Before the Flood, na kterém se podíleli s Trentem Reznorem a Atticem Rossem z Nine Inch Nails.

V loňském roce okupovali TOP 20 britských hitparád se svým soundtrackem k dokumentu BBC Atomic: Living in Dread and Promise mapující historii jaderného zbrojení, v rámci šňůry k promítání snímku odehráli několik koncertů, včetně japonské Hirošimy. Svůj čas však věnují také mladým talentům ve svém vydavatelství Rock Action.

Fanoušci kapely dobře vědí, že Mogwai v těchto dnech tráví svůj čas v proslulých studiích Abbey Road, kde mástrují chystané deváté řadové album. Po patnácti letech znovu spolupracují s producentem Davidem Fridmannem, který stojí také za deskou Rock Action (2001). Na závěr letošního roku tak přidají ke svým kritiky oceňovaným albům Young Team, Come On Die Young, nebo Happy Songs for Happy People novinku, natočenou ve Fridmannově Tarbox Road Studios v New Yorku.

Je tak více než pravděpodobné, že se v listopadu dočkáme značné ochutnávky nového repertoáru v příjemném klubovém prostředí pražského Roxy.
Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od 8 hodin 24. března za cenu 890 Kč v síti Ticketpro a GoOut
Oficiální web kapely: www.mogwai.co.uk , https://www.facebook.com/mogwai

https://www.youtube.com/watch?v=D6Hek-AIcBw

text: Facebook