Boyhood 2014 - Richard Linklater

akurnik.cz / Boyhood 2014 - Richard Linklater
27.01.2015 / Kinematografie / Pavel Číhal15.1.2015 třebíčské kino Pasáž – filmový klub – BOYHOOD, 2014

Velmi „neamerický“ snímek amerického scénáristy a režiséra Richarda Linklatera. Ten se rozhodl natáčet film dvanáct let a poskládat tak příběh obyčejný obsahem, ne však formou. Neskutečně osvěžující je právě to, že se ve filmu v podstatě nic nestane a obejde se tak bez komplikovaných mezilidských vztahů, vyhrocených zápletek a bizarních situací. Stejně už všechno natočené bylo…Ano, někoho to může nudit. Já myslím, že film je překrásný svou přirozeností a hloubkou a také tím, jak je Vám všechno, co účastníci příběhu prožívají, povědomé. Takové normální. Nikdo není dobrý ani špatný, každý něco skrývá a všichni dělají chyby. Udělat takový film je umění a velká odvaha.

Co je na Chlapectví nejsilnější, jsou herecké výkony. Hlavní hrdina Mason (Ellar Coltrane) i jeho sestra Sam (Lorelei Linklater) Vám za ty dvě a půl hodiny vyrostou před očima, dospějí a Vy máte pocit, že vůbec nic nehrají, že to žijí. Když jsou děti, chovají se opravdu jako děti, když jsou v pubertě, chovají se opravdu jako puberťáci. Pak dospějí a Vy z nich máte radost jako z vlastních. Jejich táta (Ethan Hawke) by si podle mě zasloužil Oscara. Když dává svým dětem rady do života, dokáže to hrát tak, že mu věříte, že ho zrovna napadly…To na mě udělalo velký dojem. Konec filmu je hluboký, silný i milý. Divák už musel podlehnout melancholii a celé škále emocí a může si tedy vychutnat moudro na závěr. Ne žádné pozor, hurá moudro, ale to, které jste vlastně celou dobu chtěli říct Vy sami.Komentářevko

2015-01-27 09:57:05

Vítej v klubu LyD, pěkná práce.

Lukáš

2015-01-27 09:59:28

Jo, díky moc. Klidně kapej a ještě líp - prš!


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.