Kmotr II - Mario Puzo

akurnik.cz / Kmotr II - Mario PuzoPůvodně jsem tuto záležitost neměl v plánu vůbec opisovat. Ano – kritik, recenzí a názorů na toto dílo je bezpočet. Jenže já musím. 

Coppola si prostě koupil letenku do filmařského nebe. Let trvá 200 minut a je třeba si atmosféru náležitě vychutnat. Pilot letadla Al Pacino vede letadlo velice noblesně a přesvědčivě. 

Robert de Niro – tohle je absolutní nirvána, koukáš na něj a běhá ti mráz po zádech. Sakra, jak jen tohle dokázal?! Asi ho mám rád. Jeho gesta, pohled, mluva…..uf, to všechno je magnet pro chlupy na celém těle. 

Příběh sám je vlastně prostý, až obyčejný. Mafián, nejmladší syn veleváženého Dona pokračuje v jeho stopách. Lehce naivní bratr, složité vztahy v rodině, pocity samoty a opojení mocí. Kulisy posunuty v čase. Kmotr dvojka je vlastně variace na téma, které prožívá každý z nás, jen měřítko bude lehce redukované. Každá mince má dvě strany. Každá sláva je velký krok do vesmíru samoty. Klíčová je otázka, proč tohle všechno, jaký to má smysl. Nejspíš budeme fandit vraždám, budeme obdivovat oddanost tradicím, budeme hltat špínu s příchutí špaget.  Možná si nebudeme chtít uvědomovat, jak nehezké to je, protože je to tak hezké.Komentářevko

2014-10-06 08:39:47

Docela zajímavý je i soundtrack, na youtubu se dá něco najít - moje velice oblíbená verze je zde: https://www.youtube.com/watch?v=PdZccCC-O8s


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.