Kmotr - Mario Puzo

akurnik.cz / Kmotr - Mario PuzoMelodie, která se line celým příběhem mafiánské rodiny, jakoby říkala: „Nezapomeň, kdo jsi a odkud pocházíš“. Možná, že na tom záleží a možná, že je to jedno. V Itálii stejnak budou jíst špagéty s rajčatama dál. Před smrtí chutná víno nejlépe. Olivový olej je dobrý business, ale drogy jsou budoucnost, všichni je bereme. Vizionářské, jak jen může být, drogy, drogy, drogy, ale o drogy tu zase tak nejde. Možná je to víra v sílu, možná je to tahání se o kačera na písku, možná…

Seance na téma svědomí, rodinných tradic, mocichtění a důsledků z toho plynoucích. Kmotr je „dobrý“, pomáhá ostatním a vyžaduje protislužby. Za vykoupení ze služeb vyšší moci nasazuje do hry životy svých synů, své rodiny. Trápí ho to, ale kola osudu jsou tak rozjety, že nemůže jít zpět. Nebojí se lhát před bohem, rozehrává krutou hru na vládu podsvětí. Zabaleno do hávu romantiky, hezkých obleků, tradic a špaget. Coppola dokázal neuvěřitelné, vzal předlohu, která je nedostižná a udržel tempo. Herecké výkony zřejmě dobré, neuvěřitelný Brando (mam ho rád), přesvědčivý Pacino. 

Zříkáš se ďábla – ANO.Komentářevko

2014-09-29 20:27:26

Ten Film je tak dobrý, že se na něj můžeš dívat kdy chceš a kolikrát chceš.

Martin

2014-09-29 20:27:43

Pěkná volba napsat "Film" s velkým F.

vko

2014-09-29 20:27:58

Martin to nešlo jinak.

Lukáš

2014-09-29 20:28:14

Jak řikal Kafka a Magor, kterej má mimochodem zejtra narozeniny (stejně jako já a Seifert): "Když se něco překročí, tak už nejde jít zpátky"


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.