Folkové prázdniny - Náměšť nad Oslavou 2017

akurnik.cz / Folkové prázdniny - Náměšť nad Oslavou 2017Na nedaleké pláži šumí příliv. Atlantik doráží na pobřeží a bílé chomáčky vln se jen líně stahují zpátky do vodního masivu. Vůně slané vody se mísí s aromatem ústřic, ryb a červeného vína. Mezi pestrobarevnými budovami rozesetými po okolních kopcích brázdí ulice žluté tramvaje. Ze zastrčeného náměstí zní teskné a zároveň krásné tóny. A pak otevřeš oči...

Lisabonské kulisy zmizely mrknutím oka. Sedíš na zídce v zámeckém parku. Mohutné stromy jsou stále na svém místě, z výšky vidíš známé tváře. Všechno je tak hezky stejné, jako loni, předloni a ještě dřív. A přeci je v oné neměnnosti vždy něco nového a osvěžujícího. Hudba.

Zahajovací koncert letošních Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou v rytmu portugalského fada byl jenom malou předehrou. Folkovky jsou vlastně takovou malou cestou kolem světa. Následujících sedm dní tě Hudba přenese na rozeklané pobřeží Smaragdového ostrova, k nížinám Balatonu, na krajnici legendární Route 66, do zátok severských fjordů, divokých vesnic tajuplného Balkánu nebo třeba jen do beskydských kopců a pražských hospod.

A přitom budeš sedět na stejné zídce, ucucávat stejné pivo a potkávat stejné tváře... Jako každý rok ti tu bude hezky. Těším se na vás, Folkovky.Komentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.