Cloud Cult - Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou

akurnik.cz / Cloud Cult - Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou
04.08.2014 / Odehrálo se / Lukáš KrulaV pátek stíháme i Lenku Dusilovou, ale upřímně a dobrovolně se poddávám přicházející apatii. Lehká únava mi znemožňuje vnímat tuhle komorní záležitost, odcházím na pivo a medovinu.Pamatuju si tedy akorát její prsa z následující sobotní snídaně v zámecké restauraci. Přichází ovšem zlatý vrut pátku a možná celých folkových prázdnin - Cloud Cult. Poprvé v Evropě.Po třech písníčkách už vím, že jsou pro mě něco jako extrakt toho dobrýho z Arcade Fire (kterým stále nemůžu přijít na chuť). Křesťanská filosofie, propojení s přírodou, síla komunity.Moderní hrdinové se vším všudy.

"Říká se, že jsme vznikli z chaosu, ne, já myslím, že z lásky. Naše hudba byla vždy o hledání Boha a pochopení velkého tajemství. Mám pocit, že hudba představuje posvátný jazyk, který, pokud ho správně použijete, vám umožní proniknout na druhou stranu." Craig Minowa.

Craig je bezpochyby ústřední postavou Cloud Cult. S jeho hlasem a projevem všechno stojí, padá. Nepadá. Pořád stojí. Jeho hlas mi připomínal The Tallest Man on Earth. Když si to v hlavě namícháte se sborem nástrojů z Arcade Fire - vzniknou Vám Cloud Cult. Tleskám. Tleskám. Tleskám. Folkovky jsou fajn! S napětím jsem čekal na závěrečný aplaus a nutno dodat, že zapařené zadky většiny sedících posluchačů dostaly trochu čerstvýho vzduchu. Standing ovation. Tleskám znovu.

To možná nejlepší na návštěvníky festivalu ovšem čeká až po skončení programu. Za Špitálkem (u stanového kempu) se v noci odehrávají neskutečné kotlíkářské orgie. Nechybí hladové okno plné alkoholu, oheň, kytary, housle (schází se zde většina účinkujících) a bezmála padesát zpěvuchtivých nespavců. Nádherný zážitek. Netleskám. Jsem dojat. Folkovky příští rok? Určitě!
 
 

FotogalerieKomentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.