Gallon Drunk - klub Mersey

akurnik.cz / Gallon Drunk - klub Mersey
29.03.2014 / Odehrálo se / Lukáš KrulaKdyž tě sere práce, když tě sere svět, když tě sere všednost všedních dní. Když tě sere cokoliv. Potřebuješ Gallon Drunk.

Alternativní, syrová, rocková, drsná, odpoutávající. Taková je jejich hudba. Něco mezi Joy Division, Dead Boys a Ramones. S nepatrnou špetkou bluesu. Chlápek vypadá jak Nick Cave. Nakonec je to James Johnston - člen Caveových Bad Seeds a taky si to hodil s Faustama (na který nemůžu od jejich koncertu v Praze zapomenout). Skvělý bubny (Nick Combe). Do toho parádní basa, saxík a výkřiky kláves. Není divu, že hráli jako předskokani třeba s PJ Harvey. Maj už 6 alb a jsou to sympaťáci (pochválil mi tričko). Když seš na jejich koncertě a dělí tě od nich metr vzduchu - zapomeneš na všechno. Nic neexistuje. Jen ty a hradba zvuku. Šílenost. Energie. Jen zvuk a život. Absolutní hluk je najednou nekonečným tichem. Jen ty, oni a prostor. Prostor klubu Mersey. Malej a dvoupatrovej. Příjemná obsluha a Dj Liquid A, kterej nám to celý zpříjemňoval noblesní předehrou a pokecem. Po každým hrábnutí do kytary vylítávalo tak půl kila imaginárního koksu a člověk se cejtil jak v osmdesátejch letech v klubu Hillyho Kristala - CBGB. Stačilo to jen šňupat ze vzduchu a nechat to vejít. Byla to modlitba za odpuštění. Bylo to odproštění se od uměle vytvořenejch problémů. Jestli jsem v Anglii a Skotsku něco hledal - byl to tenhle pocit - našel jsem ho v Brně.

Díky Agnes (to podepsaný LP ti nikdy nepřestanu závidět). Díky Punkie... byla to paráda.

FotogalerieKomentářevko

2014-09-29 20:00:44

Paradni depese, mam te rad ty curaku.

Adler Radek

2014-09-29 20:01:07

tak to je report kurva od srdce ...fakt super Lukáši !!!!!!!!!!!!!!!!

Čermák Zdeněk

2014-09-29 20:01:22

já věděl, že mám jet :o(((


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.