Jan Burian v Třebíči

akurnik.cz / Jan Burian v Třebíči
01.06.2015 / Odehrálo se / Lukáš KrulaPro Jana Buriana mám zkrátka slabost. Výbornej básník, textař a člověk. Syn českýho avantgardního divadelníka E. F. Buriana, herečky a spisovatelky Zuzany Kočové a vnuk operního pěvce Emila Buriana k tomu má taky dobrý předpoklady. Inteligentního humoru je kolem nás a hlavně v současných médiích jako šafránu, ale Jan Burian ho rozdává na potkání. Možná si ho pamatujete z televizních skečů s Jiřím Dědečkem nebo z pořadu Posezení s Janem Burianem. Tak to si ho pamatujete dobře.

Na Béčko dovezl příjemnou (až melancholickou) atmosféru. Po celou dobu koncertu jsem se musel přiblbe usmívat a vnitřně tetelit. Zkrátka kulturní lázeňská koupel. Takhle uprostřed týdne v podvečer zazněly notoricky známé písně. Zazněly ale i abstinenčně neznámé písně z alba Jiná doba, na kterém mimo jiné spolupracovali: Jan P. Muchow, Martin Kyšperský, Viliam Béreš, Midi lidi, Dva, OTK, Bonus, Kittchen a další. A Jan Burian na kvalitě rozhodně neztrácí, spíše získává.

„Žiju si v mezeře
Žiju si ve škvíře
Co na to říkáš Vesmíře?
Mezi tím směšným mikrosvětem
A majestátným makrosvětem
Jak to mám Vesmíře
Vysvětlit dětem?“

Po koncertě kupujem knihu, děkujem za zážitek a jdem ještě na bar. Nejde jít hned domů, tohle je potřeba náležitě vstřebat a nechat pomalu odplynout.Komentáře
SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.