Mark Lanegan (Duke Garwood, The Faye Dunaways) - Fléda

akurnik.cz / Mark Lanegan (Duke Garwood, The Faye Dunaways) - Fléda
17.08.2015 / Odehrálo se / Lukáš KrulaNejslavnější chraplák na světě a jeho osobitý blues… Mark Lanegan, kterej uhranul i Kurta Cobaina nebo Queens Of The Stone Age zahrál na Flédě. Vedro jak v Kandy na Srí Lance. Fronta na pivo jak za komárů na banány. Ale co - jsme tady hlavně kvůli muzice. 

Fléda má skvělej zvuk. To se ví. Byl skvělej i včera. Pěkně a intimně nasvícený pódium. Předkapela Faye Dunaways a Duke Garwood s tímhle intimčem parádně ladili. Bylo to velmi kvalitní intro. Při krautbluesových The Faye Dunaways jsem si připadal, jako bych měl do hlavy zavedenejch bezmála třicet hadiček a v každý trochu jinou příchuť. Byla to opojná záležitost. Duke Garwood zase v poklidu a vedru vystřihl kvalitní blues, který parádně korespondovalo s nastavenou atmosférou.

S nástupem Marka Lanegana jsem očekával příval energie, rozžehnutí světel a zadupání obecenstva do podlahy. Nestalo se. Intimčo zůstávalo dál. Interakce s publikem takřka nulová. Zkrácení koncertu o jednu třetinu a bez přídavku. Podpisová akce po koncertě Marka vyloženě iritovala. Asi mu teploučko moc nesedí. Dokonce i songy Gravedigger Song a Riot in my House zněly poněkud mírněji, než je obvyklé.  Ale pořád to byl Mark Lanegan!  

„Laneganovi je nutné se plně odevzdat – jedině tak si člověk uvědomí, že zatímco současný pop už nedělá rozdíl mezi mužem a ženou, skutečná hudba nepotřebuje berličku teatrality a vyžaduje „jenom“ soustředěný poslech.“

Soustředěný poslech to jistojistě byl. Po hudební stránce koncert (samozřejmě) jako kráva. Laneganův vokál byl parádou, ale odpoutání se od země, vyhřeznutí duše do prostoru – to tentokrát nepřišlo. Co je toho příčinou? Přemlsanost obecenstva? Panující vedra? Těžko říct.

Nezbejvalo než vrátit kelímky, koupit ve vedlejším krámu kebab a zmizet po dálnici domů. Na Flédu se vrátíme 27. sprna, kdy ji navštíví Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine!

FotogalerieKomentářevko

2015-08-17 12:36:12

Holt každý koncert nemůže být výletem do mimoprostoru, od toho jsou zde aquaparky za pár kaček. Ono bejt pořád nadšenej jako třeba Dj Smazak opravdu není lehký.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.