Placebo - Brněnské výstaviště

akurnik.cz / Placebo - Brněnské výstaviště
27.06.2017 / Odehrálo se / Lukáš KrulaBritští alternativní glam rockeři dovezli do Brna svůj narozeninovej dort v podobě průřezu své dvacetileté tvorby. Obavy o zvuk v prostoru pavilonu výstaviště se rozplynuly mávnutím prvního songu. Placebo hráli nahlas. A zvuk nebyl na daný podmínky vůbec špatnej. Rozhodně lepší než měli třeba The Cure v O2 aréně. I když v některých chvílích se jen těžko daly rozeznat jednotlivý linky a nástroje. Nicméně jsem to čekal asi daleko horší.

Perfektně složený setlist. To musím vyzdvihnout v první řadě. Žádný střídání cajdák – nářez – cajdák – nářez. První půlka byla ta pomalejší. Ve chvíli, kdy sis mohl říkat: „tohle už neustojím, mám trochu dost“, přišel ráznej střih. V půlce koncertu se z lokální mašinky vyrval šinkanzen, kterýmu před jízdou vyoperovali brzdy. Kapela začala oslavovat svoje narozeniny ve velkým stylu a šlapalo jim to náramně. Roztančili celý pavilon G1. I po dvou kofolách jsem se přistihl, že skáču do vejšky a mlátím hlavou do rytmu. Brian Molko s publikem komunikoval minimálně, ale zato vcelku úderně. „Vítejte na naší párty!“, „Fuck brexit!“. Na konci kapela poslala i jasnej vzkaz Donaldu Trumpovi.

Molko během koncertu střídal kytary, jak je jeho zvykem, ale i přesto na sebe songy navazovaly téměř bez přestávek a koncert měl báječný tempo. Starý songy se míchaly s těma novejma (např. Too Many Friends) a na závěr přišly i hity The Bitter End a Running Up That Hill. Koncert doprovázela vkusná videoprojekce, kde kapela při songu Without You I’m Nothing zavzpomínala i na Davida Bowieho.

Placebo hráli přesně dvě hodiny. Dvě hodiny naplněný energií, který nenechaly nikoho upadnout do letargie. Byl to kvalitní zážitek a jsem zvědav, jestli letos Placebo ještě někdo překoná. Laťka je u stropu.

"I serve my head up on a plate
It's only comfort, calling late
Cause there's nothing else to do
Every me and every you"

 Setlist: Pure Morning, Loud Like Love, Jesus' Son, Soulmates, Special Needs, Lazarus, Too Many Friends, Twenty Years, I Know, Devil In The Details, Space Monkey, Exit Wounds, Protect Me From What I Want, Without You I'm Nothing, 36 Degrees, Lady Of The Flowers, For What It's Worth, Slave To The Wage, Special K, Song To Say Goodbye, The Bitter End, Teenage Angst, Nancy Boy, Infra-red, Running Up That Hill.KomentářeDáša

2017-06-27 08:41:15

To se mi líbí

Martin

2017-06-27 10:31:56

Skoro jak bych tam sám byl.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.