The Spermbankers, Kill The Dandies, Jupiters DC - Lihovar
Na večírku se sešlo mnoho známých postav z města Třebíče, ale i pražští herci se účastnili. Otvírala skupina Spermbankers - klobouky a koně. Tři hráči, tři jezdci, přijeli z Prahy nebo z Finska, co já vím. Mají profil třeba zde: https://myspace.com/spermbankers/photos – můžete se podívat, jak vypadá jeden ze sedmi statečných. Kytary a bicí. Basa nebyla, ale nechybí. Základem je rytmus, rytmus je všude. Klobouky a kytary zní dlouze. Pro mne velice hezký a čistě. Taková srdcovka, trošku se tam dere „Ne znamená ne“, ale jen tajně. Tyhle kluky si chci ještě poslechnout, je to nekomplikovaně příjemný a čistý.

Očekávanou hvězdou večera bylo uskupení Kill The Dandies. Podle jejich info na webu se dočítám, že La Petite Sonja je zpěvačka a klávesnice kapely. To byl středobod, kam jsem zamířil svoji pozornost. Opravdu bylo co sledovat. Má takový to hraný charisma, bohužel, když čtete chytré knížky, tohle vás neomráčí. Jsem intoš (něco o mně). Kapelu nemám naposlouchanou a tudíž jsem byl čistý list papíru. Nejsem zatížen předchozím dojmem a můžu posoudit přímo z místa konání. Jako limonádový Joe jsem neměl zkresleno. To bylo možná ono. Před podiem (koberec) se nacházelo dost lidí a tak usuzuji, že vystoupení se lidem líbilo. Jo tak nebylo to špatný. Kytary se snažily, výpadky mezi lidi rozproudily publikum. Basák byl slušně ustrojen. Bubeník je boží, jeho výraz bych přál každému vidět. Máš u mě limonádu, chlapče.Kapela má svůj web: http://www.killthedandies.com/bio.htm

Tečkou skoro vánočního představení v Centru Lihovar, podle mého neočekávání, mělo být vystoupení tělesa Jupiters DC. S pokorou a úctou k vyšším mocnostem musím konstatovat, že to byl vrchol a vskutku výborný. Lepší než domácí výroba.

Jupiters DC je složen z lidí, překvapující, ale moje první vidina blikajících robotu se šlehačkou se rozpustila, měl jsem přístup do VIP zóny. Cítil jsem tam trochu zkyslé smetánky, ale umělecky jsou kluci na vysoké úrovni. Tedy i dívka žijící v symbióze. Vystoupení není totiž jenom hudební, ale i vizuální - http://dafilms.cz/director/8693-apolena-rychlikova/. Apolena pouští pěkné projekce s důrazem na city obecenstva. Kdo by neroztál pod dojmem blikajícího klobouku, mohutného knírku Jaroslava Valenty a svalově vyvinutého senátora USA s rakouským pasem.

Najít informace o Jupiters DC…nemožné. Jejich profil na FB hlásá, že se bude konat koncert 2.12. 2011 – teda manažer (ten co žere manu)… kolabuje.

Vizuálně velmi hezké portfolio umělých knírků a blikajících klobouků. Několik kytarově rozložitých ploch, ale co dělá Jupiters DC výjimečným tělesem je rytmika Davida Bowieho. Basa Adam, bicí Nelid (člověk s velkým NE). Tohle duo se velice dobře zná i z jiných kapel a je to do pekla slyšet. Jako rytmice fandící člověk musím smekat. Zbytek se samozřejmě také snaží, klapky ovládá Honza už léta bravurně, otužilej Havlík je univerzálem, který potěší svým smyslem pro nehumor. Patrik dostal šanci, vyplatilo se, byl slyšet. Inkognito přicházívá Jaroslav Valenta alias pičus. Četl jsem jeho rozhovor v časopise Žena u krbu a byl rozumný.

Celkově to bylo opravdu famózní představení, třebíčský strop. Pastuchán a jeho družina má o čem přemýšlet. Pavel Kolařík a spol (nahrával u něj i Bende) to poladil moc hezky. I když v průběhu předchozí produkce mu Cef ( Jim Morrison) rozmlátil svým šíleným tancem mikrofón. Pro mě nejlepší vystoupení Jupiters a to jsem viděl dvě. Ty předchozí pro mne neexistují, chci si pamatovat tento výjimečný den, kdy v podklášteří netekla voda.KomentářeLukáš

2014-12-08 11:04:50

Za mě Kill The Dandies naprostá paráda. Charisma, tah na branku, střídání poloh a pytle energie!

vko

2014-12-08 16:39:28

Vyborne, nebylo by spatny pokud by se tady nekdo dalsi vyjadril. Nikdo nema patent na rozum.

Lukáš

2014-12-08 18:49:17

Se vyjádřej až v hospodě, kde tě sjedou :D

vko

2014-12-09 05:41:24

Oprava: ....kdyby me tady nekdo pochvalil... Konec uprav

kpt. Kojeny

2014-12-09 09:01:25

Vážení, nenechte se mýlit, patent na rozum má VKO. Zjišťoval jsme si to dnes u patentního úřadu.

Lukáš

2014-12-09 09:43:09

A taky by se slušelo poděkovat Agnesovi, že má na to pořád nervy. :)

vko

2014-12-09 19:13:37

Takze dekujeme, dekujeme.

vko

2014-12-09 19:14:49

Kpt. Kojeny je kapitan ve vysluzbe. Jiz 25 let propusten ze sluzby.

kpt. Kojeny

2014-12-18 00:23:39

Nemůžu nereagovat na takové pomluvy. Já se totiž domnívám, že čerstvé máslo není nikdy chráněno štítkem proti Slunci, ani proti jinému tělesu. Velké intergalaktické hroudy, které na vás čekají v každém z vás, nenechají jediné místo na chlebu svědomí nenamazané!!! A když je tady o tom už řeč, tak 4 plus 5 je devět.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.