Zámostí 2015

akurnik.cz / Zámostí 2015
22.06.2015 / Odehrálo se / Lukáš KrulaProblémy s chlastem maj většinou návštěvníci festivalu. Pořadatelé Zámostí to ale letos vzali na sebe, díky! Zabavení tvrdýho chlastu je pro festival a jeho pořadatele problém. To je jasný. Že by to ovlivnilo mínění návštěvníků a jejich pohled na Zámostí do příštích let? Nemyslím si. Je to jedna chyba, která přibližuje pořadatele k “obyčejným” lidem. V našich luzích a hájích funguje soucit velice dobře, já bych se toho nebál. 

Počasí vyšlo. Lidí se mi na louce zdálo poměrně málo, konkrétní a oficiální čísla ovšem neznám. Většina lidí v mém okolí si kupovala lístek kvůli dvěma, třem kapelám. To mi přijde na dvoudenní festival trochu málo. Eurotrialog Mikulov budiž zdárným  příkladem, že to jde i lépe. Jenže - Eurotrialog je výhradně festivalem alternativní kultury. Pokud se chcete zavděčit širokému spektru diváctva, je to těžká řehole, kterou se klukům povedlo zdolat. Já osobně šel v pátek na Monikino Kino a Echt!. V sobotu zase na DVA a Permon Balet Superstar (kteří byli neskutečně nahlas a i v denním světle přikovali nás na kříže alternativního rocku, jak je to jejich zvykem). Ryba je rak! Mainstreamové publikum si zase mohlo přijít na své s MIG 21 nebo Traband. Další alternativou byli Prago Union, Ohm Square nebo Circus Problem a Vobezdud

Vynikající atmosféru měl divokej dvorek na Staré radnici, Barborka i Coqpit. Všude bylo narváno. Špinavý nádobí, parádní Zouváci Boží, The Maggie's Marshmallows, Hlaváč, Koonda Holaa a další. Dohromady s oficiálním programem festivalu tak tyto scény doplnily kompletní sortiment dokonalého kulturního obžerství. Na své si tedy přišel opravdu každý.

Nejsilnější a nejpůsobivější element celého víkendu budiž Zámostí v modrém. Třebíčská židovská čtvrť je plná tajemnejch zákoutí, uliček a domů. Když ji obohatíte o světelný instalace (dva kluci a dvě holky z Light Souls), lucerny, svíčky, hudbu z kanálů a pouliční muzikanty… dechberoucí záležitost! Rytmu festivalu se přizpůsobili i hospody a restaurace v židovské čtvrti. Všechno fungovalo a dělalo výbornej dojem. Tohle je pro Zámostí opravdový eso v nohavici. Tam je cítit obrovský potenciál, který byl skvěle využit.

Nezbejvá než zatleskat, poděkovat a těšit se na další rok. 

FotogalerieKomentářepeta

2015-06-22 12:08:23

Moc hezky napsano ;)

vko

2015-06-23 07:07:37

V sobotu jsem nemohl a patek byl nejak kratkej. Listek na Zamosti si koupim, ikdyby tam hral dj smazak. Je to tradive a kapra uz nezeru. Tak aby mi neco zustalo.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.