Hrnec sádla

akurnik.cz / Hrnec sádla
21.07.2015 / Tvorba / Milán HRDYPondělí 26:17 – hádka koberců
Ty si myslíš, že seš ministr mnicha, já to vím, ale ve skutečnosti plaveš v písku, krabe, zpátečníku, bezvěrníku a zdislave. Slavíš zdi, zatímco druzí musí makat, ale to se ti jednou stane ostudným. Budeš mít z osudu karafiát a ten mi vrátíš, to není zadarmo. Jo počkej, úplněk bych zapomněl, kvítí samo nevyroste. Posunuješ hranice, dotýkáš se oblohy, ale řízek si zase nechal. Já už se z tebe zblázním, ani kafe nepiješ a to mají lidi žrát omítku? Jako! Zkoušel si už žít v jako, jako prase, jako peníze, jako postelová matrace, jako mandžusta, jako podojená kráva, jako vysoký úrok v bance? No to jsem přesně čekal, ty totiž vůbec nežiješ jako, ta tvoje poprava a láska, to je úplně k ničemu, ty šavlisto. Ty už mi na oči nehodnoť, tohle prostě nemá seznam.‏‎ ‏Jasně, jasně, ty si můžeš pískat hymny a já, abych se proplétal jak turecký slovník. Už nehodlám snášet tvoje eifelovské nálady, neumím hrát na banán a nikdy jsem neměl ambience dělat z kýble polívku. Nenechám si to vnutit, mám svůj přístroj, který budu do kolena opakovat. Totiž oproti tobě, ty hrnče sádla, jsem zbožný člověk, já koberec. Studoval jsem na nízké škole bezvědomí a umím se opřít o východní teorie zemního přízemnizmu. Já si nic nenalhávám, ležím na zemi, válím se v oblaky vůkol lesům a slýchám písně starých hub. Můj institut mi říká, nedej se ledvino, budou tě potřebovat v kapli Svatého Jana.


Úterý 89:78 –  šíření pomluv 
Slyšel jste ty pomluvy, prý koberec mluví, takové lži jsem naposledy slyšel v horníkově kapse. Příběhy lháře Vilialda Makového a jeho dvou mluvících polštářů. Prý, že peřina štěká jako pes a mýdlo kvičí jako štěně. Ano, ano to je opravdu neskutečné, ale řekněte mi, proč oni to dělají? Mají snad smlouvy se smírčím soudem? Mají snad vyšší eminence? Chtějí nás uvelebit do hrnce plného sádla? Oni nás zřejmě chtějí konfitovat. Poslední zrůdná strategie ministra zemětřesení byla následná. Dal vyhladit vrásky všem mužům od patnácti let. Neslýchané, trapné až extravagantní polemizování s lidskou důstojností, kdyby jim bylo alespoň šestnáct, no řekněte.

Středa 9:00 – kobercům se dostala očista
Za protistátně vedené řeči Vás čeká očista máslem. Máselný klíh naneseme a vetřeme do očí. Po mírné pauze (asi tak 12 let) přejedeme vlasy parním válcem, stačí ruční verze (příbuzná handgranatu). Plynule přejdeme na ušní lalůčky, dokterých vetřeme silnější vrstvu prizmické hmoty neboli tryskané máslo pod úhlem 150 stupňů celsína. Na ústa mezivlákna a barevné nitě vpravíme máselnou pěnu. Použijeme  nástřelný systém známý z korejských vinic. Krček a ručičky,nejprve přelámeme, aby se mohly lépe otáčet, zabalíme do   pleny s obyčejným máslem. Nesmíme podceňovat základní ingredienci. Máslo dává sílu žít podobně jako hrnec sádla. Zbytek těla a třásniček jen tak lehce pokryjeme roztokem kyseliny citronové a másla (necháme 15 minut odležet). Procelkovou regeneraci mysli je potřeba u celého aktu pouštět vlídné tóny nebeských cest. Vždyť jenom cestovatel časem ocení potřebu očisty a napravení. Po celkové nápravě necháme máselné produkty opadat a tváříme se seriozně. Opakujeme nekonečněkrát, pokud chceme být přítomni v čase a zároveň zachycovat skutečnosti minulé do sítěk tomu určené.

Pátek 4:34  - absolutní pohroma
Ne, ne, ne… to mi teda neříkejte. Norská ropná pole si přejí  smrt střední Evropy? Proboha, co na to říkají belgické koberce? To si snad myslí, že dotace na rotující kedlubny nikdy neskončí? Občas ztrácím souvislosti, ale toto… to… to… to je absolutní pohroma, je to něco jako povstání hrnce plného sádla. Existují samozřejmě i lepší věci, to víme všichni. Mohl bych Vám vyprávět o zelném festivalu v berlínském podzemí. Letecké dny utržených řetězů v Mongolsku. Jenže pokud pečínka říká svoje názory, pokud nebudeme dostatečně informování o růstu malin v jejich lesech... 

Prostě, my musíme přiložit ruce k dílu, tak jak jsme zde společně, tak se musíme společně oženit. Hrobníci mají svoje práva a jejich názory na svět jsou exkrementální a budou je muset začít brát vážně. Koberce už nikoho nezajímají. Všichni po nich pouze šlapou.

Milán HRDY Komentářevko

2015-07-08 20:01:19

Milán HRDY mi tady skutečně rozsvítil světlo. Díky - těším se na další pokračování.


SLEDUJTE NÁS

Alternativní kulturník akurnik.cz - hudba, filmy a literatura.
Kalendář akcí a koncertů, reportáže, doporučení, rozhovory.

Facebook akurnik.cz Twitter akurnik.cz Youtube akurnik.cz Google+ akurnik.cz RSS akurnik.cz
© 2014-2019 / Kód a design LukasKrula.cz
Veškerý obsah těchto webových stránek podléhá autorským právům a je tak chráněn v souladu se zákonem č. 121/2000 Sb., o právu autorském, v platném znění.