Balet československého rozhlasu

akurnik.cz / Balet československého rozhlasu

Balet československého rozhlasu 


Deska - TAKY TAK VYPADAL - vychází u EARS&WIND k 17. ROČNÍKU KRÁKORU, KDE TAKÉ PROBĚHNE PREMIÉRA/DERNIERA TOHOTO PROGRAMU ZA ÚČASTI VIDEOPROJEKCE AUTORKY BOOKLETU PAPAYI!


Balet vskutku zemitých vlastností, jakoby se modelka v podobě Mongola zmítala v křeči slasti. Kytara drhne a modelka vzlétá vzhůru k zemi. Anonymní zpěvák vyzývá v textech k různým věcem, nikdy jsem texty neposlouchal, ale občas udělám výjimku. Basa si s bubny rozumí, kdo je kdo, nikdo neví, anonymní seskupení tají svoje tváře a jména, právě balet je prvek, který je spojuje. Rozhlasová ladnost a pocit nadlidského s vědomím přízemního. Nikdy neztrácíš kontakt se zemí, stojíš bos a cítíš tep jádra.

Podzemní tóny demiplijé.

Možná máš pocit, že mluví na tebe, ale anonymní zpěvák Mongol se ti jen snaží mluvit do srdce, proto tě oslovuje pane. Přeci jenom slušnost se u baletu očekává, i když je tak hříšný v textech. Ten děsivý smích ze stepi, úplně ho slyším, já vím, že tam je. 

Rozhlas v rytmu blues, to mají mazlíčci rádi. Na každém správným album musí být výzva k polykání. To že se nebavíme o spermabankéřích, ale o větách a chlastu je snad jasný. Vždyť je to blues and balet. Rozhlas v rytmu blues. 

Anonymní bestie ukazují, jakoby nám chtěli sdělit, že lidskost jim není cizí, i když kdo ví, jestli se zde nebavíme o smrtelné křeči spravedlnosti. Kytara si jen tak brnká a ty přemýšlíš, jak asi vypadá surfující nahá baletka na vlně hořícího psa, na vlně která nese sem vepřovou hlavu s podnosem. 

Ten smích poznáš i za stromem, to směje se mongolský nájezdník. Sám nejlíp víš, co ten skřik znamená. Konce jsou vždycky dlouhý, tady bych si dovolil souhlasit. Kdo si to má, ty vole, pamatovat ? (ego je v pořádku)

Nekonečně dlouho se opájím tím podivným frázováním zpěvu, je to typicky mongolská linka. Takový kamarádský zvolávání z pozice staršího, ovšem posluchač musí být ostražitý, aby neupadl do kaluže lítosti. Vyskytují se známá témata: alkohol, zmar, padající listí, stesk, naděje, nadávky a všechno dobré. Baleťáci dostali zřejmě od ústředního výboru noty, tempo drží tak nějak podobné, to mají ty svině radost.

 
DVAKRÁT  do stejný řeky nevstoupíš, ale když tím uzavíráš jednu část života, není to úplně od věci. Osvěžení na konci cesty přichází vhod. Lekáš se – fůry masa a krve, ovšem uvědomění, že slunce je krása a pěkně svižně. Nebudeme držet krok dle not z ÚV. To se mi kurva líbí, to mi štymuje pod frňák. Navíc ty krásný skřeky. Jo je to on! Neztratil se! Objímám stromy a končím. ….to se povedlo úplně nejlíp, ty vole….


FAKTA

Balet československého rozhlasu je anonymní seskupení umělců ve složení:

-kytara...................? (sluneční soustava)

-basa....................?? (sluneční soustava)

-bicí......................??? (sluneční soustava ale o 64km dál)

-mikrofon.............???? (sluneční soustava ale o 77km dál)

Hostují ságo a housle (lásky plné).


Deska - TAKY TAK VYPADAL - vychází u EARS&WIND k 17.ROČNÍKU KRÁKORU KDE TAKÉ PROBĚHNE PREMIÉRA/DERNIERA TOHOTO PROGRAMU ZA ÚČASTI VIDEOPROJEKCE AUTORKY BOOKLETU PAPAYI!

(záměrně se opakuji pro ty, kteří si brousí ponožky)

 

Krákor zde: www.spodniproudy.cz/akce/krakor-2015/


Jedinými jmenovitými účastníky projektu jsou tyto dva zvony: Nejsvětější spasitel, Umíráček – to jsou zvony farnosti Touškov (moji kamarádi).

 
Pozastavení nad texty aneb krásné je krásné

Většina textů vychází z nitra v zrcadle neskutečna = balet. Jsou použity texty z knihy I. Douskové – Medvědí tanec. Dále jsou použity texty Ivana Wernische a V. Nezvala, které není třeba představovat.

Písně jak jde čas

  • 1)TAKY TAK VYPADAL I.(balet/Irena Dousková)
  • 2)BALTAZARE,KRÁLI(balet/balet)
  • 3)POLYKEJ(balet/balet)
  • 4)KDYŽ SLUNCE ZHASLO(balet/I.Wernisch)
  • 5)NA VLNĚ(balet/balet)
  • 6)EGO(balet/balet)
  • 7)DECI(balet/balet)
  • 8)PÍSEň SMUTNÁ(balet/V.Nezval)
  • 9)TAKY TAK VYPADAL II(balet/I.Dousková)


vko