Fat White Family

23. 04. 2018 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Fat White Family

Jste připraveni na rokenrol? Tahle tučná a bílá rodinka pochází z Londýna a servíruje syrový rock. Tančí na rytmu lidské nenávisti. Neumývají se, nemění oblečení a mají kůži v barvě krysy. Jejich pověst je založena na životě plném drog a divokých koncertů, které návštěvníci označují přívlastkem - vlčí. Texty písní obsahují témata pedofilie, Hitlera a špatné felace.

 

 

Frontmanem kapely budiž Lias Kaci Saoudi. V roce 2013 vydávají první album s názvem Champagne Holocaust pod hlavičkou Trashmouth Records. Samotná deska a historky kolem kapely boří konvence zajeté hudební scény. Všechny renomované hudební magazíny jim okamžitě po vydání alba věští brzký zánik. Opak je pravdou.

Tři roky po vydání první desky zasazují další úder na solar - album Songs for Our Mothers opět útočí na kostní dřeň každého posluchače. V květnu 2017 kapela vystupuje na koncertě Johna Calea v Liverpoolu. Nehledejte pozlátka, trapné pózy a cirkusové manýry. Tohle je opravdová nicota. Když zemřela Margaret Thatcherová, členové kapely namalovali obraz "Čarodějka je mrtvá". Pořádali protesty a vydávali kontroverzní videa. Nevybíravě útočí i na kolegy ze své branže (např. Arctic Monkeys). Tvrdí, že musíte být buď společenským retardem, nebo zasraným mrzákem, pokud se chcete stát členem kapely.

Hudebně jsou ale stále lepší a s každým albem roste i kvalita nahrávek. Song Touch The Leather se stal dokonce velkým hitem. Jejich živá vystoupení jsou prý takřka dokonalá a pokaždé jiná. To vše jsou kontroverzní Fat White Family.