Gallows - Grey Britain

28. 02. 2014 / Doporučujeme / Tomáš Pokorný
akurnik.cz / Gallows - Grey Britain

Jak by řekl Jirka: „Hardkore pičovole“. Jak by řekl pankáč Jáchym (ve skutečnosti se jmenuje Antonín) „Gallows pičovole“.

Gallows jsou přední (o zadních bych nepsal) hardcore punková kapela z Anglie, která na scéně působí od roku 2005. Tento článek bych rád pojal jako takovou pozvánku na jejich album „Grey Britain“ z roku 2009.

 Za poslední dobu mě oslovilo pár výborných alb (namátkou třeba Lonerism od Tame Impala, nebo poslední deska od Queens of the stone age, ale o tom třeba jindy). Grey Britain mě uchvátilo svou naprostou upřímností a velkým srdcem. Při pohledu na toto videoje vám hned jasné, že tihle kluci to takhle prostě mají. Žádná póza, žádná falešnost, žádná neupřímná snaha o zalíbení pro masy. „Jsme mladí a naštvaní kluci z Anglie. Tohle děláme. Ber, nebo nech bejt.“ Trochu mi to připomíná rané Sex Pistols a jejich odpor k čajům v pět.

Celá deska krásně funguje jako jeden celek. Od první skladby „The Riverbank“ až po poslední „Crucifucks“ vás album ani náhodou nezačne nudit. Chytne a prostě už nepustí. Ostré hardcorové plochy přes punkovou rychlost. Jak to zpívá Květoslav Dolejší: „Přece nebudu zpívat nějaký chytrý texty, ještě bych se do toho nějak zamotal a byl bych za blbečka“. Tak abych se do toho nějak nezamotal, tak si raději poslechněte Grey Britain a udělejte si vlastní (klidně lepší) názor. 

*Ještě doplním, že zpěvák Frank Carter (malej rezavej naštvanej pokérovanej anglickej spratek) už v Gallows nepůsobí. Založil si vlastní projekt Pure Love, který určitě stojí za poslech (bohužel i tato čistá láska se před pár dny rozpadla).

https://open.spotify.com/album/0e4COGZAatnQJgjuEA99Wk