Kdo jsou CRX (předskokané Queens Of The Stone Age)?

07. 05. 2018 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Kdo jsou CRX (předskokané Queens Of The Stone Age)?

Kapelu The Strokes - “ničitele rockové hudby” a autory slavného Is This It netřeba nijak čtenářům akurniku představovat. Už méně známo ovšem jest, že kytarista této proslulé formace Nick Valensi založil před nedávnem také kapelu vlastní. První album (a zatím také poslední) skupiny CRX nese název New Skin. Letos je můžeme slyšet i 20. června v Praze, kde vystoupí jako předkapela Queens of the Stone Age. Což se neděje čirou náhodou, jelikož producentem alba New Skin je samotný Josh Homme z QOTSA. Mix nahrávky všech deseti písní má na starosti Andrew Scheps, který v minulosti spolupracoval například s Red Hot Chili Peppers, Adele, Green Day nebo Metallicou.

“Úplně mě popadla touha vystupovat před publikem a dělat všechno jednodušeji. The Strokes už dnes tolik nevystupují, a když se nám to podaří, je to skvělé, ale dostalo se to do fáze, kdy jsem potřeboval tohle nějak vyrovnat projektem, s kterým bych mohl kdykoliv vyjet na turné. A představa, že budu hrát po klubech, mě úplně nadchla.” Nick Valensi.

Deska samotná moc nepřekvapuje, ničím nevyčnívá, ale rozhodně není špatná. Může na vás sice působit lehce monotónně, ale pokud budete pozorní, zaznamenáte spoustu zajímavých pasáží. U desky si zavzpomínáte na přelom 70. a 80. let v populární hudbě. Ovšem v kabátu novodobého prostředí kytarového popu. Album je tak milou společností pro jakékoliv brzké i pozdní odpoledne.

Každopádně se dá od CRX čekat, že jejich žívá vystoupení budou mít skvělý potenciál. Nadšení Nicka Valensi a kvalitní složení kapely (Ralph Alexander bicí, Richie Follin kytara a klávesy, John Safley basa, Darian Zahedi kytara) a lidí kolem prvotní desky tomu velmi napovídá.

"Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, jak zní můj hlas nejpřirozeněji a co chci vlastně sdělit." Nick Valensi.

 

Citace byly převzaty od: D Smack U Promotion