Oswaldovi & Andrea Rottin

03. 04. 2015 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Oswaldovi & Andrea Rottin

Oswaldovi & Andrea Rottin je italsko-české trio hrající folk-spaghetti-rock s trojitými zpěvy.Kořeny inspirace jejich hudby prorůstají do oblastí od severoamerického folku, do hudbyze spaghetti westernů, anglické psychedelické muziky 60. let, nebo do současnépsychedelické tuarežské scény.

Pod vlivem těchto různorodých podnětů a inspirací kapela kombinuje hudební nástroje sdůrazem na dynamický rozsah a rozmanitost atmosfér – kromě bicích, elektrické,akustické či basové kytary, můžete slyšet i africký balafon nebo židovskou harfu.

Dříve než se uskupení Oswaldovi & Andrea Rottin ustálilo do současné podoby,nenápadně Oswaldovi sekundovali Andreu Rottinovi na kazetovém splitu s garážovýmiNulami, který koncem loňského března vyšel s podporou budějovického labelu NAAB.

Po vydání této nahrávky spolu začala kapela vystupovat a utvářet svoji současnou podobu.Kapelu Oswaldovi & Andrea Rottin tvoří zdomácnělí Italové Andrea Rottin, který rovněžpůsobí v seskupení Neuvěřitelno doprovázejícím němé filmy, dále Carlo Veneziano, vminulosti působící v italském divokém power triu One Dimensional Man, a Kateřina Malá znoiserockových Unkilled Worker Machine.

No a tahle banda právě vydává nový album, tak hezky poslouchejte, přátelé.