Petr Marek - Muzikant Králíček

19. 06. 2015 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Petr Marek - Muzikant Králíček

Všichni znáte kapely MIDI LIDI a Monikino kino. Většina z Vás zná i Petra Marka samotného. Nebo ne? Takže začneme s tím, že si pustíme jeho filmy - Láska shora, Nebýt dnešní a Nic proti ničemu. Máte to? Plynule přejdeme na Rádio Ivo. Rozhlasové hry před publikem. Improvizace! Výrazová citlivost a zvukový realismus v reálném tempu. Trojice Petr Marek, Johana Švarcová a Marián Moštík vás zavede do obyčejného světa s neobyčejným vtipem.

Jednu takovou hru si můžete pustit rovnou zde a stojí to opravdu za to - neváhejte, odložte svoje děti do inkubátoru nebo polepšovny a nerušeně poslouchejte. Před vznikem kapely MIDI LIDI působil Petr Marek jako Muzikant Králíček. Pod tímto pseudonymem  od roku 1994 natočil deset řadových alb. 

“Na jeho nahrávkách převládají elektrofonické nástroje, nebojí se však ani akustických experimentů: housle, tahací i foukací harmonika, trumpeta... Většina jeho skladeb je uměleckou poctou, holdem nejrůznějším oblíbeným i nenáviděným hudebním stylům, které muzikant absorbuje a dekomponuje překrucováním v nový význam. Díky tomu v jeho tvorbě najdeme jak skladby folkového ražení, tak elektropop i kytarový hardcore. Převládá však alternativní rockpop. Texty jeho skladeb se od původního dadaismu dostaly přes experimentování se složitými metaforami k po měrně srozumitelné jedno duchosti.”
www.unarclub.cz

Obdivuhodné jsou hlavně texty:

"Z cely těla
výstřel z děla
Ducha sem!
Duch, ach, jsem!
Důkaz Důraz Akcent Advent!
Dokument
Doceněn"

Humor a kreativita Petra Marka nebere konce, pokud zabrouzdáte na jeho stránky http://www.unarclub.cz/Kralicek.html - budete mít na dlouhé hodiny o zábavu postaráno.