Ronin

06. 02. 2015 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Ronin

Je 6. února a jsme uprostřed zimy, kterou nemám moc rád, ale beru ji jako jednu součást skládanky z celýho roku. Je 6. února a já mám konečně zase velkou potřebu něco napsat. Možná jsem chtěl vyprsknout pár slov o lidech, kterejch si vážím a který respektuju. Jsou mým duševním vzorem. Dělaj něco navíc. To je ten rozdílovej bod. Čin a skutek je odlišuje od průměru. Těch lidí je málo, ale i tak jich mám kolem sebe dost. Díky. Neseděj hned po práci doma u televize, neremcaj (někdy možná jo), nemelou a nestěžujou si (někdy určitě jo). Konaj. Pořádaj koncerty, píšou knihy, točej filmy, skládaj hudbu, zakládaj občanský sdružení, zkoumaj, bádaj, vyráběj, pořádaj různý setkání, píšou blogy, diskutujou nebo se jakkoliv veřejně angažujou. Nejsou zkrátka lhostejní vůči ostatním. Tvořej tenhle svět. Bez nich bychom se přetvořili na trudomyslný askety nebo v nekulturní šopující hovada v supermarketech a tancovali na Michala Davida s Petrem Kolářem, kterej drogy nebere. Proto mě zkrátka napadá, že musím něco napsat a udělat aspoň jeden malej krok navíc, než musím. Odlepit na chvilku svůj ksicht od Prostřeno a nadělit Vám krapet keců, který nebudete číst. Večer se za to odměním. Pudu na koncert a podpořím ostatní. Pudu na koncert kapely RONIN. Fotky z koncertu pod textem. Díky - Filip Veškrna!

RONIN, to je instrumentální post rocková jízda z Itálie. Třebíč zná kapelu Jupiters DC a tohle je její italský dvojče. Možná. Italský hudebník Bruno Dorella se v roce 1999 rozhodl, že se nechá inspirovat westernovými soundtracky Ennia Morriconeho, středomořskou a balkanskou lidovou hudbou a založí novou kapelu.
Kvůli vlastnímu punkovému backgroundu, mu trvalo delší čas najít ty správné hudebníky... V roce 2003 však již ustálená kapela konečně vydala svoje první EP, které zároveň bylo také soundtrackem ke krátkému filmu “Rocca Petrosa” v režii Cosima Terlizziho.

Od roku 2004 dodnes - po mnoha evropských turné - si Ronin oblíbilo několik dalších režiserů, kteří použili jejich již existující skladby, a rovněž byla kapela požádána i o tvorbu samostatných soundtracků k celovečerním filmům i dokumentům, jako např. “Tu Devi Essere Il Lupo” (Vittorio Moroni), “Polvere” (Danilo Proietti, Massimiliano D’Epiro), Vogliamo Anche Le Rose” (Alina Marazzi), “Il Terzo Tempo” (Enrico Maria Artale), “Tutto Parla Di Te” (Alina Marazzi) a “Match” (Stephen Belber).

Po několika řadových deskách v roce 2013 vydali single “Twin Peaks”, který obsahuje nejen několik hudebních témat z legendarního televizního seriálu.

V dnešní době kapelu tvoří: Bruno Dorella (kytara), Cristian Naldi (kytara), Diego Pasini (basa) and Matteo Sideri (bící).

Info o kapele: Andrea Rottin
Foto: (www.filipveskrna.cz)