This Will Destroy You - Another Language

03. 10. 2014 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / This Will Destroy You - Another Language

Rýmečka, podzim, je čas na post-rock. Pouštím Her Name is Calla, dostávám se do správný nálady a atmosféra se táhne jak sejr v česnečce. Mám je už celkem naposlouchaný, po půl hodině poslechu hledám něco „novýho“. Výběr padá na This Will Destroy You. V září hráli tihle rodáci z Texasu v Praze, po čtyřech letech, a vydali nový album s názvem „Another Language“. Určitě znáte starší flákoty Mighty Rio Grande nebo Quiet. Kapela vznikla v roce 2005, kdy se čtyři kámoši (Christopher Royal King, Jeremy Galindo, Raymond Brown a Andrew Miller) domluvili na společným hraní, a od tý doby nahráli už 4 alba. V průběhu hraní se z jednoho kámoše stává nekámoš, takže bubeníka Andrew Millera nahrazuje Alex Bhore, s ním kapela nahrává desku Tunnel Blanket.

Podmanivost TWDY dokazuje i režisér Bennet Miller, kterej si je vybral do svýho bijáku Moneyball. Dva songy použil dokonce Pentagon k instruktážním videím.

Hned první song New Topia z desky Another Language nám předvede, co TWDY dokážou. Jemnej začátek, vyčkávačka, pak to klasicky ve vteřině pustěj z Macochy a rozbalej mráz na zádech. Ruce v rychlým rytmu protínaj struny, bubeník tříská do bubnů a song eskaluje až na vysokou horu. Dustisim nás zase na začátek ukolíbe. Třesk, blenk, třesk, blenk a ratatatata. Tahle šablona se neustále opakuje ve všech písních na desce, ale baví to, prostě to baví.

Několikrát se pohodlně ukolíbejte a skočte si do propasti hluku. Tahle zvuková horská dráha stojí za to.