Úhel pohledu

05. 08. 2015 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Úhel pohledu

Začalo to v březnu, když mě kamarád Michal Kochtík oslovil, jestli nechci uspořádat nějakou akci. Rada dětí a mládeže kraje Vysočina zrovna vyhlašovala projekt Mládež kraji, kde mladí lidé od 15 do 26 let mohli žádat o finanční podporu na realizaci svých nápadů, a Michal se o tom dozvěděl. Nadchlo mě to ještě dřív, než jsem o projektu mohla přemýšlet, a kývla jsem. Tak super, jdeme do toho! 

Vždycky se mi líbily výstavy pod širým nebem, viděla jsem z takových akcí krásné fotky, ale nikdy jsem na žádné nebyla. Taky se mi zdálo, že všichni kolem mě malují. Co takhle dát příležitost mladým, nadšeným výtvarníkům, ať se pochlubí svou prací na veřejnosti? Tahle myšlenka nás nadchla a držíme se jí doteď.  Přizvali jsme do týmu Dominiku Kadulovou a Čangi Tranovou a dotáhli naše nápady jakž takž do konce. V dubnu jsme s Čangi jely na povinné školení zaměřené na projektovou logiku, abychom 28. května bez problémů na radnici obhájily náš projekt a dostaly podporu. Povedlo se! 

To byl ale teprve začátek. Po menší změně týmu, kdy Čangi nahradila Kristýna Michálková,  jsme se pustili do práce. Začali jsme detailně plánovat instalaci, vyjednávat konání akce na nábřeží v Třebíči, kontaktovat umělce a pracovat na propagaci. Nakonec nám spolupráci přislíbilo asi třicet mladých příznivců umění – jak už studentů uměleckých oborů, tak amatérů. Po téměř tříměsíční práci dobíháme do cíle!  

Přijďte se podívat, jak se naše úsilí vyplatilo a jak se nám podařilo splnit naše předsevzetí. Máte možnost 15. srpna a 19. září, vždy od 14 hodin na nábřeží mezi Kočičinou a židovskou čtvrtí v Třebíči. Těšit se můžete na necelou třicítku děl od maleb po modely, grafiku a scrapbooking. Dále jsme pro vás připravili workshop, výtvarnou soutěž a hudební program. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do náhradních prostor. Pro ty, kteří výstavu ani jednou nestihnou, a nebo si prostě budou chtít vystavená díla prohlédnout znovu, budou práce vystaveny později v Městské knihovně Třebíč. 

web projektu Úhel pohledu

Autor: Radka Matyášová