Yuck - melodie nostalgie

25. 02. 2014 / Doporučujeme / Lukáš Krula
akurnik.cz / Yuck - melodie nostalgie

Yuck znamená fuj. Fuj, když ztrácíš dech. Když ztrácíš dech – potřebuješ grunge se zvukem kytar z devadesátých let. Tahle britská (teprve tři roky stará) noise rocková kapela hrála loni v Praze před Pixies. Jak bývá u předkapel zvykem, tak se mi ji podařilo propít u piva. Teprve dneska toho začínám litovat.

Jejich dvě alba Yuck a Glow & Behold mají nepříliš nadšené recenze. Pohybují se na hranici 60-70 %. Trochu nuděj – to je fakt, ale přejížděj to nostalgií a zvukem, kterej mě fakt baví. Na čtvrtou stranu je zase anketa BBC Sound zařadila mezi nejnadanější kapely roku 2011. Druhý album natočili už bez frontmana Daniela Blumberga. Blumberga nahradil kytarista Max Bloom a jeli dál. Za zmínku stojí basačka z Japonska, která to celý pěkně doplňuje. Svou hudbou k ničemu neprovokujou. Nechávaj to čistě na Vás. Zvuk a melodie si jen tak pěkně zní a obtýká uši. Je to prostě o zkurvený nostalgii. První pusa na louce za panelákem a první hitparáda s Pergnerkou. 

Yuck nebudete poslouchat často. Hrozila by Vám vyrážka a unuděná plochost. Ale! Pokud budete mít chuť se na pár minut zastavit a zavzpomínat (opustit realitu) - oni Vám to naladěj. Slibuju pár pěknejch melodií, závan pohody a už několikrát zmiňovaný nostalgie. Trochu Vám možná připomenou Sonic Youth, Disnosaur Jr nebo Vás prostě úplně minou. Aspoň za jeden pokus (myslím) stojej.