Chcete si pořídit nebo dokonce vystavět svépomocí dřevostavbu, ale domníváte se, že půjde o stavbu podřadnou, která nebude zdaleka poskytovat to, co by měl rodinný dům splňovat?
Dřevostavby nejsou králíkárny – někteří lidé označují hanlivě dřevostavby za dřevěné králíkárny, které vzplanou jako papír při sebemenším kontaktu s hořlavinou, což je i důvod ke strachu v nich žít a využívat běžné elektrické či plynové spotřebiče. Ve skutečnosti to ovšem s hořlavostí dřevostaveb nebývá takové, jak si mnozí myslí, dřevostavba totiž není palivové dříví, a je zde použita řada stavebních technologií, které splňují i ty nejpřísnější protipožární předpisy.
Použijte minerální vatu – dům typu dřevostaveb lze zateplit tak, že na první pohled nikdo nerozezná, že jádro stavby netvoří zdivo, ale dřevo. Velmi vhodný způsob, jak zlepšit tepelně izolační vlastnosti stavby, je čistě přírodní obkladový materiál – minerální vata. Zhotovuje se z drceného dolomitu nebo čediče bez přídavku chemických látek a je to tedy vysloveně přírodní materiál. Minerální vata je velmi dobře propustná vůči vzduchové hmotě a nezpůsobuje tvorbu plísní uvnitř stavební konstrukce nebo v interiéru.
Zajistěte si speciální kotevní systém – zásadním momentem při zateplování těchto typů staveb je kotvení dřevostavby, tedy systém, který zajistí, aby minerální vata či jiné zateplovací a obkladové elementy byly dostatečně spolehlivé, setrvaly na svém místě a staly se součástí stavební konstrukce jako všechny ostatní její části. K ukotvení minerální vaty se využívá osvědčený a dobře recenzovaný systém injektážních kotev Spiral Anksys, který si poradí s jakýmkoli typem dřevostaveb, a který lze mimo to využít i na jiných stavbách z klasických zděných materiálů, kam patří betonový panel, cihla, pórobeton, kámen, dutá cihla Porotherm atd.