Již se stává poměrně běžným, že do bazénu přidáváme nejrůznější aditiva. A nejsou to jen ta, která bychom považovali za typická, jako je chemie na úpravu kvality vody. V současné době si lidé stále častěji pořizují i jiné věci, které by tam chtěli použít, jako jsou nejrůznější vonné látky či takové, které by mohly pomoci zlepšit zážitek z koupání.

Jednou z nich je i mořská sůl. Tu můžeme koupit volně prakticky v každém obchodě, a není pochyb, že má své účinky. Právě ona je ostatně jedním z důvodů, proč mořská voda přispívá například hojení ran či léčení různých kožních problémů. Je však otázkou, zda je skutečně nezbytná.

čistá bazénová voda

Prvním důvodem je, že se takto snažíme vyvolat vzpomínku na dovolenou u moře. Na tom není nic špatného, avšak i když do vody onu sůl nasypeme, kvalitě mořské vody se stejně nevyrovná. Jsou zde totiž potřeba i jiné minerály, které obsahuje. Navíc by jí bylo potřeba skutečně velké množství.

Dále je faktem, že v bazénu se mnohem spíše budeme potápět. Je tak pravděpodobnější, že se nám voda dostane do očí či do úst – a pokud je solená, věřte, že to není nijak příjemný pocit. Proto je dobré její použití zvážit, zvláště pokud máte děti.

bazén se skluzavkou

Další věcí, kterou si lidé příliš neuvědomují, je fakt, že sůl je poměrně silně korozivní. To by ve vodě samozřejmě příliš nevadilo, avšak nesmíme zapomínat, že bazénová voda v podstatě neustále prochází filtračním zařízením, které rozhodně nebývá stavěné na to, aby něco takového vydrželo. Snadno se tak může stát, že si zkrátíte životnost celého systému.

Proto je vždy dobré se ptát, zda je použití mořské soli skutečně vhodné. Opravdu jsou její účinky a pocit, který nám přináší, tak dobré, že to vyváží veškeré nevýhody? Pokud rozhodneme, že ano, pak není problém ji sehnat. Počítejte však s tím, že jí bude potřeba skutečně hodně na vytvoření autentické salinity moře – která navíc nevydrží věčně.