Invisible woman

01. 09. 2015 / Kinematografie / Lukáš Krula
akurnik.cz / Invisible woman

Krátkometrážní, černobílý, studentský snímek Invisible woman natočil jeho autor, fotograf aj. Martin Mejzlík (1986) s partou nadšených přátel na jaře v roce 2009 jako svůj filmový debut pro přijímací zkoušky na Filmschool Zlín, kam byl (nejenom) díky tomuto následně přijat, po počátečním zdráhání přijímací komise - z obavy, aby po roce nepřerušil studia a nedal přednost FAMU.

Film svojí délkou přesahuje požadovaný limit pěti minut, nutný k přijímacím zk. což se nakonec ukázalo jako nepodstatné. Materiál pro výrobu snímku byl natáčen pro časovou vytíženost zůčastněných více než tři měsíce, na digitální fotoaparát, převážně v prostorách dnes již zrekonstruovaného zámku ve Valči a to přes dlouhodobý zákaz vstupu do tohoto objektu ze strany majitele (skákání z oken s batohy s technikou a útěky do polí před domorodci se stali běžnou součástí natáčení). Při natáčení bylo spotřebováno dvacet kilogramů hladké a polohrubé mouky (takový ten zvláštní opar v některých částech filmu), vypito asi padesát piv (během konzultací o budoucí podobě, další dvě při natáčení) a vykouřen nespočet cigaret. Inspirací - která ale nakonec není z filmu patrná, byla autorovy báseň Henryho Rollinse - Blues neviditelné ženy ze sbírky Blues černýho kafe.

Ve filmu hrají: Ondřej Doležal, Martina Dvořáková a Martin Mejzlík (některé záběry, např.ruka s dohořívající cigaretou). Na výrobě se podělílelo mnoho přátel, ať už jako řidiči, osvětlovači, nebo házeči mouky. Jako hudba byly použity skladby z filmu Amélie z Montmartru.  Autor v souč. době dokončuje studia na UTB Zlín, obor multimediální tvorba.

Text napsal: Ondřej Doležal