Kurt Cobain: Montage of Heck

30. 06. 2015 / Kinematografie / Lukáš Krula
akurnik.cz / Kurt Cobain: Montage of Heck

Kdo viděl hudební dokument - Pátrání po Sugar Manovi, ten ví, jak kulervoucí může takový dokument být. Od dokumentu Montage of Heck jsem nic moc neočekával, o to víc mi koule natrh. 

"Seznamte se s osudy Kurta Cobaina prostřednictvím prvního autorizovaného dokumentu, který se navíc řadí mezi ty nejobjevnější a nejdůvěrnější. Na Cenu Akademie® nominovaný tvůrce Brett Morgen zkušeně smíchal Cobainovy osobní hudební archivy, dosud neuvedené filmové záběry, animace a objevné rozhovory s rodinnými příslušníky a nejbližšími přáteli a vytvořil niterný a detailní filmový portrét, který zachycuje Kurta jako nonkonformního umělce a sleduje ho od počátků jeho hudební kariéry. Fanoušci a současníci Nirvany se o Cobainovi dozví informace, které dosud netušili, a ti, kteří Cobaina a jeho hudbu objevili nedávno, pochopí, proč se z něj stala nesmrtelná legenda."
Bontonfilm

Divák je během sledování velmi povedeně vtažen do děje. Pochopí, jak těžký pro "obyčejnýho" kluka může bejt stát se rockovou hvězdou. Vyzdvihl bych předevšim animace, z jejichž provedení jsem měl neoprávněné obavy - jsou totiž výborné. Domácí videa nám zase poodhalují smutněveselý život Kurta a Courtney Love. Z jednotlivých střípků Kurtova života se podařilo režisérovi Brettu Morgenovi poskládat celkový obraz života frontmana kapely Nirvana.

Obrovský smutek, bezmoc, genialita, láska - to vše tam najdete.