Bratři Orffové, Kieslowski, Květy - Sono 2014

akurnik.cz / Bratři Orffové, Kieslowski, Květy - Sono 2014

Sono znám jako nahrávací studio. Sono klub ne. Kurník dostává akreditaci na křest novýho cd Kieslowski. Jedem. Brno. Sono. Jsme v budoucnosti. Ufo. Čtyři bary. Tak jo. Fronty na pivo nejsou. Zvuk je skvělej. Zvuk je nejlepší. Nejmodernější klub ve střední Evropě? Tak jo. Všude koberce. Velký pódium. Trochu se bojím. Tohle nebude punk.

Začínaj Bratři Orffové. Je to krása. Zase prej končej. Naposledy jsem je slyšel v Ostravě v Gongu a cestou sem jsem si říkal, že je škoda, neslyšet je s tak dobrým zvukem jako tenkrát. Jenže Sono překvapuje. Jen je to trochu potichu. Bratrům to ale sluší. Odehrávaj profi set a střídmost (možná mírná bojácnost) z nich cáká. Já jim ten konec snad i přeju (myšleno v dobrým). Nebo ho u nich aspoň chápu.

Přichází Kieslowski! Všímám si osvětlení. Zvuk dobrej, osvětlení dobrý, pivo dobrý. Atmosféra trochu komornější. Tohle nebude punk. Hrajou jako před tejdnem v Třebíči. Hrajou krásně. Baví mě to čím dál víc. Zase jsou vtipní a nejsou trapní. To zvládá málokdo. Křest. Slinama. Křtitel Martin Evžen Kyšperský. Ano – oslí můstek. Po Kieslowski přichází poslední runda večera.  

Květy. Květy jsem dlouho neslyšel. Předtím asi stokrát. Květy jsou jiný. Květy jsou profíci. Zvukově se posunuli jinam. Tam někam do Evropy. Možná do světa. Zněj vyhraně a zněj sakra jinak. Baví mě to. Jsou dospělí. V mládí si sice víc hráli a bavili, ale teď můžou všechno, co chtěj. A dělaj to s jistotou. Nejsem na koncertě Bruce Springsteena nebo Roberta Planta? Dávaj Balón. Je to punk! Díky Sono. Díky Všem!