Cars & Trains - Big Pauper - Skleněná louka

akurnik.cz / Cars & Trains - Big Pauper - Skleněná louka

Domovní schůze nebyla, špatně otočený kalendář a omyl byl na světě jak světlo Boží. No jo, ale co s načatým večerem.

Kouknu na akurnik.cz a vidím: 6.10.2014 – 20:00 – Brno – Skleněná louka – Cars & Trains (US) + Big Pauper (US).

Navigace pozná středověk, nakopnu káru a valím směr Brno. Aha, tady to znám, parkuji před svým hotelem Tentál a vcházím, hledám Kounicova 23. Čajovna a mnoho plakátů na jiné akce. Vidím kluka z Meziříčka – to bude ono. Volám bráchovi – kurva, kde jseš? 

Po schodech dolů, dej kilečko a bav se. Kilíčko ke kilíčku a tuna je na světě (z tohodle budou mít kluci z Keftes party radost - pozn. redakce). Cigáro za barem mi nabublal jednu zázvorovku. A hele, zdravím Třebíč. Brácha už je ve dveřích i se Slavíkem a kámoškou. Už je nás tu šest a aKurnik je komplet, můžeme začít. Fotograf si nevzal baterku, už jsme ho vyhodili, ale musel jsem to nafotit já Tomkilem. 

Na pódiu nachystáno mnoho pěkných hraček, nakousnutý jabka, moře drátů a nějaký sluchátka, k tomu chlap (Big Pauper), co mluví cizí řečí a plátno s projekcí. 

Šéfkuchař roztáčí hejblátka, video běží, sekvence střídá sekvenci. V duchu si přemítám, co ten člověk pořád dělá. Ruka stíhá druhou, mírně se naklání, z repráků leze hudba, z plátna lezou obrázky. Hezký obrázky, celkem hezká hudba. Nemůžu úplně říct, že by to byl můj šálek rajčatový šťávy, ale dá se to poslouchat. Publikum pěkně naplnilo útulný prostor Skleněné louky a pondělní večírek běžel směrem k úterý. Pokouším se fotit nějaký obrázky, ale měla pravdu, jsem amatér a začátečník. Můj mobil prostě němá Tomki filter a nějak to nefunguje. Mladík z druhé strany oceánu prohazuje vtípky cizí řečí, to není nic pro mě. Já jsem strojař. Každopádně je vidět, že to, co dělá, ho baví a má opravdu dobrý hračky. Holky na to jdou, a proto stojím vlhkej v první řadě. Kšiltovka dohrál a byl prostor na lehčí pokec, Třebíč poznává Třebíč a už nastupuje hlavní hvězda večera Cars & Trains.K mému překvapení se na pódiu objevuje znovu náš známý šéfkuchař a k tomu nový hřebec s kytarkou a dalšíma hračkama. Dráty, nakousaný jablka, projektory, high tech show může začít. Vzniklo takový spojení - alternativní pop, ale to jsme to ještě neslyšeli. Už to začlo, smyčka jede, trochu hladší, trochu férovější, je tam zpěv a ten kluk má celkem pěkný hlas, zase vlhnu. Celá ta elektrokolka se pěkně spojuje, vcelku pěkný video běží na plátně a nějak asi souvisí s tím, co se děje na podiu, radši o tom nepřemýšlím. Klub je v takový hodně pohodový náladě, tleská se, házejí se vtipy v cizí řeči, Brno umí engliš. Všude pěkný holky a pak já - nejhezčí. Všechno běží podle plánu a pohupujeme se v rytmech, co nám přistávaj na hlavě. Řez. Vypnout a jedeme bez proudu. Celkem hodně sympatický gesto. Kšiltovka se vzdaluje, Cars & Trains si bere kytarku a jede sólo. Jede nějaký hity. To je dobrý, lidi tleskají, tohle se libí.

Když jsme dotleskali, na nic jsme nečekali, rozloučili jsme se a odjíždíme směr Třebíč. Díky Brno – trochu mě mrzí, že jsme tam nepobyli déle… no jo, ale po pondělí je úterý a to se musí makat. Určitě se vrátíme, snad už si náš fotograf vezme náhradní baterku.