Eurotrialog Mikulov - 2014

akurnik.cz / Eurotrialog Mikulov - 2014

Eurotrialog už řadu let nabízí výbornej program. I přesto mi vždycky utekl (ani nevím kam a proč). Letos jsem si bedlivě počíhal. Čekala na mě kvalitní undergroundová muzika a pohodové publikum (letos věnováno Filipu Topolovi a Lou Reedovi). Amfiteátr je útulný místo s lehkým odérem komunistickýho betonu a Mikulov ideální místo na festivalovej chill out. Chybu prostě neuděláte. Pár stánků s jídlem, pitím (mimochodem - lepší škopky jsem snad na festivalu ještě nepil) a stan nejdůležitější - Polí5. Malinkatá stage s kouzelnou atmosférou. Nejlíp to tam zvedlo duo Kyšperský, Pirgl (jejich Žiletky byly famózní) a Jindra Holubec. Ve stánku Polí5 jsem koupil knihu a šel pomalu uchcávat z pátečního programu. Krch-off, Echt! na rozjezd.

Vždyť je to jak bosejma nohama, bosejma nohama po žhavým popelu, po žhavým popelu hej.Holejma rukama, holejma rukama, proti noži, proti noži, proti noži hej.

Nostalgie jako řemen. Co ještě chceš. Houpací koně? Tak jo. Energie. Skvěle pádící Jirka Imlauf - nirvána. Je ti to pořád málo? Tak jo. Nestárnoucí Už jsme doma ti přidaj horký polívčičky. Ještě můžeš? Tak Korben Dallas. Sedám na prdel. Doražen jak od řezníka. Korbeni potvrzujou, že jsou v současný době moji nejoblíbenější slovenskou kapelou a já můžu jít v klidu spát. Sobota chcanec, bahnec. Dávám BBP a po Plasticích mizíme k domovu. Bylo to super. Nepřecpáno, pohodovo. Příští rok si na tebe počkám zase, Eurotrialogu!