Evangelium a Biorchestr na Trumpetě

akurnik.cz / Evangelium a Biorchestr na Trumpetě

Hele, to tě takhle někdo poprosí: "domluv kapelu, vole". Bude festival. Festival o svobodě slova. Jeden svět! Třebíč! Tý jo, svoboda slova, tak jo. Kdo by tak mohl zahrát… přemejšlím asi 16 dní (chodím do posilovny, sázím stromy a piju hodně vody) a pak si říkám, že je to jasný. Vám už to taky musí bejt jasný. No tak jim píšu a oni, že jo. Jsem rád, proč bych nebyl. Těším se, je to skvělý. Směju se a tančím. Mávám rukama a tlemím se. Pak se chvilku drbu za uchem.

Biorchestr. Manželské trio - jak říká Aleš. Aleš je z Květů. Tohle manželský trio je velmi sympatické. Mám je rád, chápejte. A zapamtaujte si to! Biorchestr! Opakujeme společně – Biorchestr! My vám to vtlučeme do hlav. Promítal se taky film. O Vráťovi. Tím se vlastně kravím obloukem dostávám k tomu, že je velmi nešťastné, když se na festivalu o svobodě slova podílejí lidé, kteří dokážou nepříjemně tlačit (kvůli neškodnému a nezaujatému dokumentu o revitalizaci náměstí) na 19 letou holku. To jsou praktiky jak párek v obušku. Předvedli nám tedy omezování svobody slova v praxi. V malým městě toho můžeš víc slyšet. Ve velkým zase víc vidět. Legrační postavičky se zkrátka nacházejí od kultury až po politiku všude. Naštěstí jsou tu ale i ti, kteří si nenechají líbit, když se je někdo snaží omezovat ve svobodným projevu. Paradoxem je, že se tohle děje zrovna u festivalu tohoto ražení. Výpady od těchto archetypů dobré vůle a porozumění jsou kaňkou tohoto festivalu i města. Avšak nikdy nemohou přehlušit snahu ostatních pořadatelů, kteří odvedli na festivalu skvělou práci a připravili pro diváky nabitý program, který vyvrcholil právě tímto večerem na Trumpetce, kde jako vždy panovala příjemná amtosféra. Bez kouře a s dobrým pivem.

Skautskej kroj jsem nechal doma, ale o to víc jsem si to užil. Ale pozor! Běží srnka! Stát! Úvod k filmu byl mírně trapnou záležitostí (nic o tom nevím, ale mluvím dlouho). Film byl však poetickou parádou. Evangelium podle Brabence. Jestli chceš bejt v tomhle světě normální, tak to musíš vidět. Pak Biorchestr! Ten, komu ego nedovolilo odejít od baru, přišel o sympaticky krásný představení. Pozitivní emoce, nádherný souznění, pevná basa a Alešův srozumitelný přednes. Pusťte si video. Já byl šťastný! Snad celou hodinu! Kupuju si perverzní vinyl. Pak mě napadlo, že si všichni sundáme boty. Jó a taky mi někdo z Květů prozradil, že natáčej novou desku. 

Sportu, kultuře a slušným, poctivým lidem – třikrát zdar!