Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou 2016 - den pátý

akurnik.cz / Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou 2016 - den pátý

Folkovky, den pátý

Nerouhej se, nerouhej se, nerouhej se! Jinak totiž dopadneš jako já. ,,Úplně se těším na nějakej špatnej koncert, abych nebyl furt tak protivně happy. Ale to se možná načekám," končil jsem včerejší report. Kdo mohl tušit, že mi to nevydrží ani den...

Na druhou stranu, špatnej asi neni úplně to pravý slovo. Každý, kdo na Folkovky přijede, fakt umí hrát a fakt umí zpívat. Jenomže pak je tady onen faktor X. To těžce vysvětlitelné, co rozhoduje o bytí a nebytí. To, co mi ve středu trošičku chybělo.

Aka Trio. Kavárenská kulisa. Sorry. Pak začalo lít. Jihoamerická diva. Zcela upřímně, pod kolumbijskými rytmy jsem si představoval o maličko větší odvaz... A na melancholii v už tak uplakaném večeru nálada nějak nebyla.

Dost nečekaně mi to zachránil cimbál. Byť říznutý trochou židovské muziky. Nečekané kombinace, to bych bral! Pro pořádek, jmenovali se Capella a hráli na Oranžové scéně (a pro úplný pořádek, první kapelu dne jsem propásl úplně).

Než přišly deště (voda z nebes středu holt zahalila do plačtivých kulis - asi stárnu nebo co) radost Folkovková vládla v podzámčí. Slyšeli jste Rajtaraj? Nebo Beatu Bocek? Open scéna prostě válí!

Zpátky nahoru - ono udržet si osmidenní program tak, aby se líbil každému a pořád, je úkol vpravdě sysifovský. Prostě to nejde. Ale ono takových sedm supr dní z osmi bude pořád sakra dobrá bilance!