Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou 2016 - den třetí

akurnik.cz / Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou 2016 - den třetí

Folkovky, den třetí

Tak jo, ani tady to není úplně sluníčkový. On to před prvním koncertem naťukl konferenciér Ďoubal - děti. V jednom bonmotu se říká, že jsou jak prdy - nesmrdí ti jen ty vlastní. I když co já vím, děti nemám....

Každopádně prťata za to (většinou) nemůžou. Nezodpovědní rodiče, odtud vítr vane... A kdyby jen rodiče. To si takhle chcete poslouchat izraelské poklidné kouzelníky, ale tady se dva hlasitě baví, támhle borec telefonuje uprostřed řady. Sakra, když tě to tu nebaví, jdi bokem. Park je velkej... A na koncertě ostatní většinou chtějí poslouchat!

No nic, jdu na pivo se uklidnit a doufat, že bude líp..

Jo, jo, jo, JO! A jde to i bez Andreje. Potřebuješ k tomu jen pár Anglánů. False Lights. Nebojácnej folk rock. Kucí, co za to umějí sakra zabrat a o pár chvil střihnout něžnost. První přídavek, odehraný a capella na kraji pódia mě poslal do kolen... A následují skoroirská odrhovačka zase vystřelila do nebeských výšin. Za mě objev Folkovek. Zatím.

Stejně je to divný. Začal jsem tak negativně, pondělí přitomm bylo hudebně boží! Začal to už Blue Effect s Radimem Hladíkem. Ten chlap je prostě legenda. Nebo, jak hlásily transparenty nad hlavami publika, bůh. Jsem fakt rád, že jsem měl tu čest ho v Náměšti slyšet. A navíc furt válí...

To ostatně i izraelský Uriel Herman Quartet. Ale jak stojí výše, na tohle se hodí klid. Zavřít se do svého skleníku a být jen tak... Někdy příště, kluci!

Je noc, vlastně už zítra. Galerie 12. První letošní noční koncert má na svědomí americká Češka a její manžel. Holka český skoro nemluví, přitom zpívá moravský lidovky. Je to trošku divný. Takový Folkovkový. No nic, jdu k ohni. Zítra čau!