Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou 2016

akurnik.cz / Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou 2016

Den první
Můžeš se přestěhovat z milovanýho zapadákova kamsi do velkoměsta, můžeš mít novej džob, kámoše nebo holku. Můžeš poznávat jiný místa, hospody, lidi... Prostě to všechno může být jinak, než celých pětadvacet roků bylo. Blázinec, cirkus, ou maj gád!  
 
Pak tu ale máš svoje jistoty. Dršťky jsou pořád stejně hnusný. Pivíčko na Báře a irský pořád fajnově napěněný. Tvůj pes tě furt poznává. Knížky máš na stejným místě. A na konci července už kolik let jezdíš do Náměště. Na Folkovky.
 
Fesťák, jehož celé jméno, tedy Folkové prázdniny, by tě obyčejně spolehlivě odpudilo. Jenomže tady, na pomezí Vysočiny a Jižní Moravy, se věci dějí jinak. Tady má folk prázdniny. Žádní kotlíkáři, žádný Stánky. Ale HUDBA!
 
Hudba barevná, hudba voňavá, hudba dechberoucí, hudba fascinující, Hudba Světová. Fakt. Dramaturgie Folkovek si s ničím nezadá s mnohem známějšími fesťáky. Akorát k zámku nad Oslavou jezdí míň lidí. Což je fajn. Za pár let už každého druhého poznáváš a každého třetího znáš. Tenhle vypadá už deset let stejně, ten má pořád tričko s logem předloňskýho ročníku, ta ty stejně ošoupaný tenisky... Takovej letní tábor, prostě prázdniny.
 
Měl bys přijet. Když ne na koncerty, tak na dílny, workshopy, besedy, výstavy a k nočními ohni za Špitálkem. A kde jinde uslyšíš sedm Gruzínců zpívat českou hymnu?
 
P.S.: Ti Gruzínci se jmenují Iberi a letošní Folkovky zahajovali