Folkové prázdniny - Náměšť nad Oslavou 2017

akurnik.cz / Folkové prázdniny - Náměšť nad Oslavou 2017

Na nedaleké pláži šumí příliv. Atlantik doráží na pobřeží a bílé chomáčky vln se jen líně stahují zpátky do vodního masivu. Vůně slané vody se mísí s aromatem ústřic, ryb a červeného vína. Mezi pestrobarevnými budovami rozesetými po okolních kopcích brázdí ulice žluté tramvaje. Ze zastrčeného náměstí zní teskné a zároveň krásné tóny. A pak otevřeš oči...

Lisabonské kulisy zmizely mrknutím oka. Sedíš na zídce v zámeckém parku. Mohutné stromy jsou stále na svém místě, z výšky vidíš známé tváře. Všechno je tak hezky stejné, jako loni, předloni a ještě dřív. A přeci je v oné neměnnosti vždy něco nového a osvěžujícího. Hudba.

Zahajovací koncert letošních Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou v rytmu portugalského fada byl jenom malou předehrou. Folkovky jsou vlastně takovou malou cestou kolem světa. Následujících sedm dní tě Hudba přenese na rozeklané pobřeží Smaragdového ostrova, k nížinám Balatonu, na krajnici legendární Route 66, do zátok severských fjordů, divokých vesnic tajuplného Balkánu nebo třeba jen do beskydských kopců a pražských hospod.

A přitom budeš sedět na stejné zídce, ucucávat stejné pivo a potkávat stejné tváře... Jako každý rok ti tu bude hezky. Těším se na vás, Folkovky.