Hlaváčovy obrazy tentokrát ve Žďáru

akurnik.cz / Hlaváčovy obrazy tentokrát ve Žďáru

Třebíč/Žďár nad Sázavou – Ani fakt, že je nejteplejší den roku, neodradil silné jedince a kamarády od návštěvy vernisáže výstavy Panelákový blues. Samozřejmě, Pavel Hlaváč zase vystavuje. Tentokrát v Galerii Staré radnice ve Žďáru nad Sázavou.

Přijel s celou kapelou, takže se hraje blues, Hlaváč se roztíká a zpívá, rozhlasačka Dagmar Kubíková ho přesně a stručně uvede, kunsthisotrické teorie omezí na minimum. A pak konečně obrazy!

Turisté v Třebíči se potkávají s Velkou medvědicí a Janis, ale pozor, máme tu Tušení souvislostí s Atomovou mihulí a taky Metelsku blesku, takže po Tenké červené liniiKloboukem a čepicí míříme na Farmu zvířat. A kdo cestou zjistí, že je Vyhořelý, tomu stačí poradit: Sportem ku zdraví! To vědí i Tři sestry a taky Ikaros se svou věčnou Žízní po životě. Ve výstavní síni je příjemný chládek, ale stejně proklínáme slunce a těšíme se na chladnější Magické noci, ve kterých hraje Permon Balet Superstar. Žďár sice není hned za rohem, ale tenhle Trip stál zato. V hospodě vedle galerie je navíc volno, takže máme zase Štěstí a říkáme si, že takhle nějak vypadá Blau Ende.

Text: Vladimíra Valová
Foto: Marie Němcová a Petr Šmejkal