Koonda Holaa a Cheap Wine na Béčku

akurnik.cz / Koonda Holaa a Cheap Wine na Béčku

Včera byl čtvrtek. Včera byl koncert. Koonda Holaa z Teplic to načal. Načal to náramně. Zvuk dosahoval dokonalosti a moje duše plápolala nad ohněm a stoupala vzhůru. Ty vole, je to sympaťák. Co se dá dělat. Psychedelický country rytmicky tepalo a všechno nasvědčovalo tomu, že tohle bude parádní večer. I díky skutečnosti, že lidí přišlo opravdu hodně. To je ale milé překvapení. Sešlo se klasický kulturní jádro Třebíče, který umí udělat atmosféru. Kokoti zůstali doma, což je oproti minulýmu koncertu Už jsme doma na Béčku příjemná změna.

Pár piv v mezipauze a už jdou na to kuci z Francie. 100 % psychedelie a blues sedmdesátejch let. Hned prvním songem to nakopávaj a lid na Béčku se začíná křečovitě pohybovat. Aplaus na konci songů kapelu dojímá, to je milé. Jsem pyšnej na lidi kolem a začínám se bavit ještě líp. Postupně mě to vtahuje a teleportuje někam jinam. Moje duše už neplápolá nad ohněm, ale tančí šamanský tance na žhavejch uhlících. Pořád jsem si říkal, kdy přijde ta slabší nudnější chvilka, abych se mohl jít v klidu vychcat a koupit další pivo (radši lahvový). Nepřišla (ale tentokrát jsem se nepochcal). Najednou jsme všichni hipíci jak v šedesátejch, tancujem s flaškou vína, jointem v ruce a nevíme, co je práce a starost. Vynikaj bicí. Bicí jedou. Kovboj na kytaru střihá rify s lehkostí a noblesou. Basa to tvrdí. Není problém. Come on baby light my fire!

Tak takovýhle to bejvalo na koncertech Doors? Asi jo! Po koncertě kupuju vinyl, nechávám podepsat a ještě nejdem dom. Jdem na bar a kecáme s kapelou. Pořád děkujou a opakujou, že je pro ně neuvěřitelný, že lidi přijdou na jejich koncert a tleskaj. Já jim zase děkuju a opakuju, že je pro mě neuvěřitelný, že taková kapela přijede do naší krásný prdele na Vysočině. Takhle maj vypadat koncerty. Děkuju.

(Nemáte někdo video, fotku?)