Korben Dallas a Houpací koně na Flédě

akurnik.cz / Korben Dallas a Houpací koně na Flédě

Korben Dallas představují svoje nové album Stredovek a do Brna si k tomu přizvali oceňovanou českou kapelu Houpací koně. Návštěvě klubu Fléda se tak 20. dubna dalo jen těžko říci ne.

Fléda se příjemně zaplnila jen několik málo okamžiků před tím, než Jirka Imlauf dovedl Houpací koně na pódium. Hned z prvních tónů bylo patrné, že na Flédě problémy se zvukem nehrozí. Jak je ostatně dobrým zvykem. Hlasu Imlaufa bylo parádně rozumět a celkově Houpací koně odehráli velmi kvalitní a profesionální set. Zahráli dokonce i jeden song pro Apačku a pár věcí z nové (působivě podmanivé) desky „Kde jste mý přátelé dneska v noci“.

Bratislavská skupina Korben Dallas se vypracovala z undergroundu na jednu z nejžádanějších slovenských klubových a festivalových kapel. Za uplynulých sedm let mají na kontě již 5 alb. Na Radio_Head Awards 2013 získali ceny za nejlepší album, nejlepší singl a nejlepší koncertní kapelu. Jsou pravidelnými hosty velkých slovenských a českých festivalů (Pohoda, Grape, Topfest, Colours of Ostrava).

Název pátého alba Stredovek vysvětluje baskytarista a textář Lukáš Fila: „Názov Stredovek vymyslel počas kapelového brainstormingu náš bubeník Ozo. Názov sa dá vysvetliť rôzne. Pomaly už vstupujeme do stredného veku. Aj v našej tvorbe sa dajú nájsť odkazy na staršiu hudbu, povedzme od šesťdesiatych rokov vyššie. A nakoniec aj spoločenská situácia doma aj vo svete evokuje možný návrat k dobám temna. To hlavné je ale náš pocit, že názov sa k obsahu albumu hodí.“

Korben Dallas na několik desítek minut sympaticky bavili Brno a koncert v klubu Fléda se proměnil v roztomilý pomaturitní večírek. Hlas Juraje Benetina spolehlivě rozechvíval leckterou fanynku pod pódiem a bubeník Igor Buttler bavil svým zapálením a zaujetím do hry.

Byl to zkrátka jeden další povedený večer v Brně. A nezbývá než se jen těšit na ty následující.