Lasse Matthiessen and band - Divadlo Ampulka

akurnik.cz /  Lasse Matthiessen and band - Divadlo Ampulka

Dánský zpěvák a písničkář žijící střídavě v Berlíně a v Kodani. To je Lasse Matthiessen. Spojuje v sobě přímočarost, nadčasovost a upřímnost Amerikou ovlivněného folku a indie, s delikátností, trpělivostí a krásou současné Skandinávské hudby. Nejpodstatnějším atributem je však jeho dynamický hlas, který se povaluje na peřinách zvláštní intimity a nezkrotné síly. To z něj dělá jednu z unikátních osobností současný nezávislý sféry.

Svými koncerty v Německé celostátní televizi, kanálu ZDF, či vystupováním jako předskokan před Annou Calvi, Clueso či Ingo Pohlmann přesvědčil a nadchnul publikum v celém Německu a Rakousku, ale také získal vynikající recenze svých alb od největších německých médií (Stern.de, Rolling Stone Magazine, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Die Zeit). Lasse Matthiessen vydal 4 alba, koncertoval na turné v Německu, Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Norku a Dánsku. Vystupuje sólově, ale také společně s čtyřčlennou kapelou, která se skládá ze dvou kytar, kontrabasu, bicích a vokálů.

A přesně v tomto složení dorazil 27. června do divadelního spolku Ampulka v Třebíči. Koncert prostorově téměř bytový. Divadlo je příjemně útulné a rozhodně jeho návštěvu doporučuji. Publikum přišlo v počtu pokladních v supermarketu v největší nákupní špičce. Nakonec to ale ničemu nevadilo. Kapela odehrála poctivý koncertní set se vším všudy. Aplaus po každém songu jen stěží utichal. Všichni členové kapely působili velmi sympaticky a uvolněně. Bicí hráli velmi citlivě, basa ještě citlivěji a skvěle doplňovali Lasseho křehce melancholický hlas, který je opravdu dech beroucí. Lasse zahrál i tři sólovky, tím navodil až dojemně pěknou atmosféru. Jako přídavek přišel song Seven Ravens, který mi lehce připomínal výbornou kapelu Cash Savage and the Last Drinks. Tohle pondělí v Třebíči nebyl blbej den a dánskej Nick Drake (Lasse Matthiessen) stojí určitě za poslech.