Longital - Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou

akurnik.cz / Longital - Folkové prázdniny Náměšť nad Oslavou

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou už dávno přesahují obsahem a náplní svůj název. Jsou to spíš takové (jak říká pan Lukáš ze zámku) "Colours of Oslava". Velcí a silní sponzoři této akci zrovna neschází. Přesto se cena vstupenek pohybuje na hranicí únosnosti. Spíš za ní. Proto folkovky navštěvuji velice sporadicky. Jedinečnou příležitostí se tak stávají noční koncerty zdarma. Útulný stan v zámeckém parku každý rok nabízí zajímavé interprety. Letos to byla sympatická dvojice Longital. Jejich hudba je plná překvapení. Shina hraje basu a Daniel tříská z kytary velice hravé a zajímavé melodie. 

„Znejú ako Camille a Spoon v dyme slovanských svätojánskych ohňov, ako Animal Collective s európskymi koreňmi.” Rock Paper Scissors

Je to zábava, jsou v tom emoce a baví to. Šablona se trochu opakuje, ale s každou další písní se objeví pár nových zvukových překvapení. I přes neustávající déšť v Náměšti rozhodně nezklamali (možná díky požívání skvělých kakaových bobů od pana Pekaře). Peří, šály a dupot nových tenisek. Potěšili a uklidnili před spaním. Donutili nás přemýšlet o další návštěvě folkovek a vzhledem k tomu, že v pátek hrají skvělý Cloud Cult - jedeme!