Na louce hráli Celestial Shore

akurnik.cz / Celestial Shore / fotila: KEMI PHOTO

Brooklynští Celestial Shore rozloží městský život a historii rocku do něčeho dojemně syrového a mysticky nadčasového. Pokud je potřebujete někam zařadit, tak do stejného šuplíku jako třeba Deerhoof (se kterými jeli i turné) nebo třeba Deerhunter, kteří taky podobně vychází z nálady a zvuku Pixies.

Stojíme na louce a užíváme si příjemný odpoledne. Počasí se konečně rozhodlo chovat slušně a podle pravidel. Je teplo. Normálně louky kvetou, ale ta v Třebíči jede bomby. Jak se teďkonc říká na diskošce. “Seznámím vás s kapelou”, řek Ágnes. A tak jsme zjistili, že kluci z New Yorku jsou sympaťáci. Když jsem byl v tomhle městě plným lidí a baráků, cejtil jsem se dobře. To je divný, když máš rád klid, prázdný ulice malýho města a přírodu (teď si připadám jak Klus, ale čakry si z prdele ještě netahám). Všechno je o lidech. A kluci z kapely Celestial Shore jsou sympaťáci. Když mi Sam (kytarista) povídal, že jeho oblíbená kapela je Radiohead, začal jsem se na jejich koncert těšit jak na svíčkovou od maminky.

Bez dlouhýho ladění to tam napálili (nejsou to žádný primadony). Barevný melodie, vystupující basa, skvělý bicí a hravý kytarový rify. Cože? Tohle se děje? Tady? To není možný! Slunce vyměnil měsíc. Měsíc v úplňku (zdravím FullMoon). Celestial Shore nám servírují absolutní blaženost a já tančím s antiupírem, kterej se objevil společně s měsícem. Přátelé, tohle byl vrchol. Představte si Pixies, Deerhoof a Woodyho Allena. Tohle všechno bylo na louce!

Vy jste tam nebyli? To je škoda. Ale je tady akurnik, jste zachránění, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí...

Omluvte sníženou kvalitu videa, dělali jsme, co jsme mohli.Fotky fotila: KEMI PHOTO