Ohlédnutí za loukou a koncert Kalle

akurnik.cz / Kalle na louce / fotila: KEMI PHOTO

Bude konec. Projektu “Kavárna Na louce” zbývají poslední dny. Včera, když jsme poskytovali rozhovor pro Horácký noviny, jsem měl dobrou příležitost pro rekapitulaci uplynulých třech týdnů. Let’s go folks!

Louka se ze začátku tvářila nevinně, co ale předvedla, vyrazilo dech všem. Prostor pod třebíčským zámkem se podařilo využít doslova nevídaně. Na louku dřív chodili akorát psi srát. Letos je místem, kde se může každý pobavit, duševně obohatit nebo realizovat. Dopoledne je využívaná převážně ženskejma na mateřský. Děcka si hrajou, skáčou na trampolíně, kopou do balónu, choděj po laně a pomateně vřískaj. Ženský plkaj, srkaj kafíčka a koušou do dobrot z Vrátek. Odpoledne si zase užívaj lidi ve středním a pokročilým věku, protože se konaj všelijaký přednášky, cvíčí se jóga, pilátes (to je fakt divný slovo) nebo kráva nějakýho mága. A večery? Mmm, ty jsou nejkrásnější. Osvětlenej zámek, svítící podivnosti od kluků a holek z Light Souls, svíčky, umělecké instalace i náhodné seskupení rostlin. To dělá atmosféru. Podstatnou součástí těchto večerů jsou kapely a djové ze všech žánrů. Louka tím pádem opět rozšiřuje svoji působnost na více sociálních skupin. Navoňaní diskoši, pankáči, rockeři, kotlíkáři. Široký zacílení je obrovskou výhodou tohoto projektu. Druhou výhodou je, že na louku můžete přijít kdykoliv. Nemusíte přemejšlet, jestli se zrovna někde něco děje, jdete zkrátka na jistotu. Ráno, v poledne i večer. To je přece velká paráda. Kdo tohle má? Třebíč. Budeme si “muset” zkrátka zvyknout, že Třebíč je od letoška nejen městem s židovskou čtvrtí a bazilikou, ale i městem s tepající a živou loukou.

A jedním z vrcholů letošní “Kavárny Na louce” byl koncert kapely Kalle (mimochodem - držitelé Anděla za žánr alternativní kultura). Zoncna v tento den tahala čáru rtuti skoro až na konec teploměru a přesto by se všem hodily škrabky na led, protože mráz na zádech musel mít každý. Talentované duo z Tábora rozkvetlo na louce do nádhernýho květu. Veronika s Davidem hráli v kapele Veena a nyní působí v Nod Nod. Což je úplně jinej šálek melty než Kalle. O Veronice se tvrdí, že má nejlepší ženský vokál v republice. To všem přítomným muselo dojít už při zvučení. Do toho Davidova kytara, vrstvení zvuků a máte na světě dechberoucí záležitost. Melancholie a nostalgie. Smutná a hřejivá. Při songu Black water jsem měl pocit, že moje kůže obrátí se rubem ven. Levitovat pár centimetrů nad zemí, to je příjemný…

Ostatní články z louky:
Na louce hráli Celestial Shore
Koonda Holaa na louce

Fotky fotila: KEMI PHOTO