Polanka FEST letos nabídne stage i pro náročnější posluchače

akurnik.cz / Polanka FEST letos nabídne stage i pro náročnější posluchače

Na Polanka festu můžete letos navštívit Stage Park Agnes, kde si na své přijdou i náročnější posluchači. Jak již z názvu vyplývá, o program se zde postará Agnes, což je samo o sobě zárukou kvalitní a vytříbené kultury. Zde bychom mohli klidně skončit, ale my to ještě neuděláme. Pojďme si představit jednotlivé kapely. 

V pátek vše zahájí Bee Band z Jihlavy. Jazz a swing 30. let hned na začátek. Kyčle dostanou zabrat. Hned poté nás potěší již tradiční třebíčský host Travis O’neill and His Cardinal Sins. Travis O’Neill je písničkář z irského County Silgo. S kapelou Cardinal Sins vystupuje na festivalech a klubech po celé Evropě. Jejich tvorba nezahrnuje pouze irský folklor, ale vychází také z hudby Hanka Williamse, Boba Dylana nebo Johnnyho Cashe. Třetí v pořadí je kapela Oceán. Elektronický pop z Českých Budějovic. V roce 2011 obnovili svoji činnost a zesnulého Petra Muka nahradila zpěvačka Jitka Charvátová. Jitku doplní Jan Vozáry (bicí), Petr Hons (kytara) a Petr Kučera (klávesy). Loni vydali po pětadvaceti letech nové album. Nahrávku s názvem „Ve smíru“ představí i v Třebíči.  

„Jsme rádi, že nastal magický okamžik, kdy Oceán přinesl deset nových písniček, které vznikly ve zkušebně pod dohledem všech našich tradičních záštit, Petrem Mukem počínaje a různými dobrými duchy potulujícími se ve vesmíru konče,“ řekl ČTK Kučera.

Pátek ale kapelou Oceán zdaleka nekončí. Další na řadě budou neuvěřitelní a energičtí Jindra Holubec y Amigos. Tento hudební projekt se formuje již od 80. let 20. století, kdy bratři Holubci začali soupeřit o to, kdo z nich složí lepší písničku na školní besídku. Od té doby se toto seskupení posunulo takřka do nebeských výšin a každý z aktérů je osobností, která dokáže celek stylově zabarvit, ale přednostně pro celek dýchá. Kapela je složena z protřelých a zkušených muzikantů. Horská dráha v podobě funk-dance muisic vás nenechá rozhodně v klidu. Tento večer pak zakončí Jet8. Šestičlenná brass-punk/coreová kapela z Prahy. Vyrůstají z kořenů HC a punku, které jsou protřepané a namíchané v exkluzivním a výbušném kotkejlu. Mají za sebou koncerty v Německu, Francii, Belgii, Maďarsku, Rakousku, Švýcarsku, Španělsku, na Slovensku a dvě tour po Anglii, díky kterým si vydobyli své místo a uznání na celoevropské scéně.

Sobotu otevře Kamil Krůta z Teplic aka Koonda Holaa, mimo jiné baskytarista Už jsme doma, kytarista FPB a Pseudo Pseudo. Také složil písničku pro Iggyho Popa nebo spolupracoval s Lydií Lunch nebo saxofonistou Stooges. Do Třebíče přiveze svůj dlouholetý psychedelicko-undergroundový projekt. Syrové country a psychedelie v té nejčistší podobě tedy zahájí druhý den na Stage Park Agnes. Hned poté ho vystřídá Phil Shoenfelt and Southern Cross. Phil pochází z Anglie, kde začínal s hudbou již na základní škole. V roce 1979 se přestěhoval do New Yorku a založil postpunkovou skupinu Khmer Rouge. Po návratu do Londýna vystupoval sólově s Nickem Caveem. Od roku 1995 žije v Praze, kde zakládá indie rockovou kapelu Phil Shoenfelt and Southern Cross.  

Začátek druhého dne je tedy zárukou poslechu velmi vytříbených záležitostí. A na kvalitě se rozhodně polevovat nebude ani v další části programu. Kalle jsou totiž držitelé Anděla za žánr alternativní kultura. Veronika Buriánková a David Zeman z Tábora vám svým emotivně dumavým slowcoerovým písničkářstvím vytrhnou dech. Hrají spolu v různých formacích (Veena, Nod Nod) již od roku 2007. Krásná barva Veroničina hlasu vás pak vystřelí k hranicím vesmíru. Po Kalle to napálí alternativní rockové legendy z Třebíče, slovutní Permon Balet Superstar. Toto ďábelské trio své posluchače doslova přikovává k okovům. A nepouští. Jejich šamanské a neustále se měnící aranže nutí tančit na okraji útesu. Uslyšíte skutečnou raritu české scény! Večer tím tak vygraduje do epických výšin. 

Závěrečným bodem programu budiž Nauzea Orchestra. Noise-trash z Ústí nad Labem. Kapela ovlivněná Joy Division, New Order, Einstürzende Neubauten nebo Nick Caveem. Dva její členové pracují v ústeckém Činoherním studiu a část repertoáru je postavena na hudbě napsané k divadelním hrám. Víkend tak zakončí osobitost, syrovost a niterné sdělení. Prezentují se širokým zvukovým rozpětím. Od rocku po postpunk a industriál. Nechybí ani prvky elektra nebo country.

Nabídka vskutku velkolepá. Takže Polanka Fest – Stage Park Agnes - 28. – 29. 7. 2017 v Třebíči!