Pontiak v Mutišově

akurnik.cz / Pontiak v Mutišově

Kdo hledá smysl života, tak ho mohl v klidu najít 15. 10. 2014 v Mutišově. Nádherný prostředí u Slepýho doma, skvělý lidi a výborná muzika. Krásná chalupa s opravdovou a skutečnou retro glazurou. Vstupný v podstatě dobrovolný. Jedinej koncert Pontiak (US) v Česku. Po cestě dáváme klobásy v krmelci u Markvartic, protože se těšíme jak hladový prasata na koryto. U Slepýho dáváme lahváče na rozjezd a zdravíme pana Pekaře. Potichu špitám: „Tohle by mohl bejt koncert roku.“ Okamžitě jdu myšlenkama jinam. Nechci to zkurvit všem. 

Začíná Kalle. Kluk David a holka Veronika, která má hlas jak zvon. Okamžitě probodává naše duše skrz na skrz a unáší nás vysoko nad lesy. Poprvé si říkám: „Ty vole!“  První kazetu „Live from the room“ nahráli teprva loni. Ten hlas. Sakra, ten hlas. Něco mezi Björk a soundtrackem z Twin Peaks. Zahráli, pokud se nemýlím, všech osm písní ze zmiňovanýho alba. Na konci října je můžete slyšet v Račerovicích. Kdo tam nebude, ten je debil. Já tam bohužel nebudu.

Jdu pro druhýho lahváče. Tři bráchové (tím nemyslím ty šuliny z filmu od Svěráka) Carneyové z Virginie jdou na to. Vousatej, vousatější a ten nejvousatější. Zkrátka sympaťáci Jennings, Van a Lain vydali svou první desku „White Buffalo“ v roce 2005, 2008 vydávaj desku Kale (haha), na který spolupracovali s Arbouretum. Ty jsem slyšel předloni v Boru a ještě teď z toho čerpám energii. Už to jede. Je to nahlas. Je to hodně nahlas. Hrajou všechny pecky. Začínám se usmívat a kejvat palicou do rytmu. Hudební vlna, která se na mě valí, je jak nekonečný množství hustý tekutý hmoty, jenž tě obepluje a pomalu unáší do nirvány. Ty vole! Je to zkrátka masakr elektrickou kytarou. Hovno. Kytara je dobrá, ale tenhle masakr má na starosti ještě někdo jinej. Soustředím se víc na bubny. Ty vole! Možná slyším nejlepší bicí, co jsem kdy slyšel. Opravdu, ale opravdu fenomenální. Ty bubny… Už jsem jenom s nima. Chce se mi nadšením brečet a smát zároveň. Nechci bejt za úplnýho debila, tak radši tahám foťák a dělám pár snímků pro kurnik, ale rychle ho vracím zpátky do žebračky, protože já nechci přijít ani o vteřinu obývákovýho koncertu, kterýho jsem právě svědkem. Od Jenningse mě dělí asi půl metru. Mráz na zádech je tak silnej, že se pokouší mě skalpovat. Domácí slivovice, kterou tam chlapci ládujou mezi songama, umocňuje domáckou a výbornou atmosféru.

Chci rychle zpátky na zem nebo už se nikdy do normálního života nevrátím. Kupujem s Agnesem vinyly a necháváme je rituálně podepsat. Osud bere triko. Nevím, jestli to byl koncert roku, ale určitě nebyl horší, než ten letos nejlepší.

Fuck all… Pontiak, pičo!

/Živej přenos běžel na serveru radios.cz, kde najdete spoustu dobrejch věcí a zřejmě i video z koncertu Pontiak.