Queens Of The Stone Age - Forum Karlín

akurnik.cz / Queens Of The Stone Age - Forum Karlín

Fórum Karlín s kapacitou 3 000 míst byl téměř vyprodán. Venku krásně, teploučko a dusno jako v Panama City. Obavy z nedýchatelnýho prostředí, kdy se do multifunkčního prostoru areálu naženou davy lidí byly na místě. Před vstupem fronta přes dva bloky ulic. Chce se nám tam vůbec?

Ve frontě se posouváme rychlostí běžný chůze, odbavení u vstupu jde jako na drátkách a během tří minut jsme uvnitř. Jdeme na balkón, vzduch příjemnej, vzduchotechnika pracuje. Posloucháme předkapelu CRX, o které si můžete přečíst více v našem článku. Překvapuje mě celkem dobrý zvuk a obavy z nedýchatelnosti se rozplývají. Ve Foru je spousta barů, u jednoho z postranních dostáváme drinky takřka na počkání. Atmosféra houstne. Dav si žáda královny.


Deset minut po deváte se setmí a při přehrávání Singing in the Rain se Queens of the Stone Age objevují na pódiu. Kapela jede turné k jejich nové desce Villains. Intro a hned první song Feet Don’t Fail Me pražského koncertu nakopává publikum hutným zvukem. Josh Homme a jeho parta od začátku nasazuje velké obrátky a energie v sále se okamžitě rozkmitá do těch správných výšin. Publikum už je jejich. Třetí písní v pořadí budiž No One Knows a hlas Joshe Hommea dostává poprvé více prostoru. První dvě písně se lehce ztrácel ve zvukové mase. Od té chvíle už je vše v naprostém pořádku. Přichází i nezbytná bubenická onanie a Jon Theodore předvádí, že dokáže vyprodukovat i kadenci samopalu PPSh. Publikum sborově zazpívá Happy Birthday pro Michaela Shumana a jede se dál. Kalifornští rockeři předvádí skvělý výkon i ve starších peckách jako: My God Is The Sun nebo If I Had a Tail. Sál zpívá podmanivé "Gitchy, gitchy, Ooh la la, Do run run..." a na pódium letí první podprsenka. Tohle je plnohodnotný večer. Kalifornská partička jede poctivých 110 minut ve stabilním tempu. Světelná show je decentní, ale příjemná. Josh popíjí panáky a v pauzách příhodně komunikuje s diváky. Všechno sedí jak prdel na rockovej hrnec.

Po přídavcích Make It Wit Chu a A Song for the Dead se dav lidí přesouvá k východu. Vše jde opět rychle a hladce. V metru se potkáváme s fanoušky Iron Maiden, kteří si v Letňanech taky prožili svůj parádní večer. Ale my jim nemusíme nic závidět. My z Karlína 20. června.