Safety First a The Spermbankers v Račerovicích

akurnik.cz / Safety First a The Spermbankers v Račerovicích

Račerovice jedou. Jedou dál. Tentokráte se tu objevilo poměrně neznámé (šest let koncertující) české kvarteto Safety First (experimental-post rock) ze srdce Slovácka „se zaměřením na geometrii, symetrii, rytmické opakování a ubíhající perspektivu s možností časového naplánování. Tón navazuje na tón, úder střídá úder.“ Začaly se pomalu roztáčet škopky, gradoval první song, hudební bar se plnil atmosférou. Postrock tu dlouho nebyl, postrocku není nikdy dost, děkujeme za postrock. Chlapcům to ladilo a nejspíš maj něco hezkýho za sebou i před sebou. 

Vychcat, vypít pivo a nasadit klobouky.

Přicházajó samotní The Spermbankers! Punkový gospel, kterej si za sebou svou auru táhne jak novomanželé plechovky za autem. Spirituály a country v hodně surovým podání, to je holandsko-česko-finská kapela – The Spermbankers. V Třebíči je máme poměrně často, dovolím si tak subjektivně tvrdit, že jsou čím dál lepší. Zpěvák a kytarista Pasi Mäkelä tomu všemu dodává svým hlasem a projevem ten správnej punc. Srdce buší, hlava se zmítá, myšlenky se točí jak silně rotující vítr nad nevadskou pouští.

Ale i tomuto kázání nastal konec, vycházím před bar, hledám koně. Chci osedlat svýho koně a odcválat někam hodně daleko do vesmíru.

Fotky nafotila: KEMI PHOTO