Slet Bubeníků

akurnik.cz / Slet Bubeníků

V Brně v Líšni mají pěkný "kulturák" - stará dobrá klasika v novém kabátě. 


Na prknech co znamenají svět, slétli se bubeníci a jim podobní. Byl by blázen ten, kdo by pochyboval o tom, že Pavel Fajt zahraje na bicí všechno. Úplně všechno.  Miluje Koudelku a Koudelka miluje jeho. 


Každý fotbalový trenér ví, že sladit individuality, mistry svého oboru, ohněm nebeským plajíc hvězdy je téměř nadlidský výkon. Ovšem Pavel Fajt se o to snaží již roky a nutno říct, že se mu to daří.

Přijeli jsme do Brna, abychom zjistili, jak je na tom tento rok.


Po úvodních formalitách jsme si na sebe zvykli a už to jelo. Ťukec jak má bejt, někdy třeba i na sedm.Kdo je zvyklí z tancovaček na raz dva tři čtyři, objevoval nové světy. Mašinérie se nemilosrdně rozjela. Občas nějaký pohled, občas bylo vidět, že 4 dny zkoušení není úplně moc, ale to jen mi znalci jsme takto postižení.Publikum se bavilo, první vlnovky pod podiem, atmosféra byla kulturákově báječná. 


Zásadní myšlenka projektu spojování všech různých částí světa byla opět naplněna. Chlapci z formace Affeto nádherně zapadli a jejich touha po experimentech byla naplněna. Tomáš Reindl je skutečný multikulti instrumentalista. Hluboce před ním smekám, tenhle kluk mi dodává radosti již delší dobu. Sledujte ho. Z metalového vesmíru přiletěl Míra Šonka. Už tak by se dalo říct, že dokonalosti bylo učiněno za dost. Ovšem hlavním motorem v noci plné rytmů byl hlas Kama Kamili. Nádherná izraelská zpěvačka udávala svým projevem náladu celého projektu. Její srdce je široké a výstřih hluboký. Jen těžce jsem odtrhoval oči, vždyť i Pavel Koudelka je krásný muž. Miluji Pavla Koudelku od svých dětských let. A protože basa tvrdí muziku, pozval si Pavel neskutečného hráče jménem Alex Bershadsky. Alex dokonale fungoval. Když bylo potřeba, pěkně kreslil pod rytmy svoje linky. Ovšem při svých sólech nikoho nenechal na pochybách, že je světová třída. V Izraeli se prostě urodilo. 


Za sebe musím říct, že čím více se blížil koncert ke konci, tím lépe to znělo. Tep se krásně sladil. Nikdo nevyčníval příliš a všechno šlapalo ku spokojenosti brněnského publika.  Díky Slete bubeníků, bylo to krásné. 
vko